Miele wprowadza automatyczne dozowanie detergentów w pralko-suszarkach!

AGD
Zaktualizowane: Sierpień 30, 2017

Dziś porozmawiamy na temat nowej technologii w segmencie AGD, która chociaż nie rewolucjonizuje branży to jednak wprowadza miłą dozę ewolucji do znanych nam patentów. Mowa o automatycznym dozowaniu detergentów w pralko-suszarkach od Miele.

 

Och ileż detergentów….

 

Marka Miele słynie z dokładności w projektowaniu swoich urządzeń, wysokiej jakości wykonania oraz częstym wprowadzaniu innowacji. Czy jednak automatyczny system dozowania detergentów jest nam tak bardzo potrzebny w codziennym życiu?

Oczywiście w Polsce rynek pralko-suszarek nie stanowi statystycznej dominanty, jednak obserwując trendy na rynku producentów AGD można przyjąć, że pralko-suszarki będą obecne co raz częściej w polskich gospodarstwach domowych. Samo rozwinięcie technologii implementowanych w pralko-suszarkach Miele oceniam jako bardzo dobry krok zwłaszcza, że Miele już wprowadziło wiele ciekawych technologicznie rozwiązań jak:

  • QuickPowerWash&Dry
  • PowerWash 2.0
  • CapDosing
  • WiFiConn@ct1
  • SteamCare

Jako dodatek do powyższych technologii, rozwiązanie o nazwie TwinDos pozwala na dozowanie dedykowanych środków czyszczących UltraPhase 1&2 w czasie prania. Dzięki temu pralko-suszarki Miele osiągają najlepsze rezultaty prania zarówno tkanin białych jak kolorowych (jak zapewnia producent). Spodziewam się, że coraz większa pula producentów będzie sięgać po podobne rozwiązania.

W moim przekonaniu dodanie technologii dozowania detergentów to spore ułatwienie oraz krok w kierunku poprawy jakości obsługi pralko-suszarek. Jednak nie mogę oprzeć się myśli, że zamiast rozwijać tego typu technologie chciałbym, aby producenci zwiększyli wysiłek w celu obniżenia kosztów pralko-suszarek.

Serdecznie zapraszam do lektury pozostałych artykułów na naszym portalu, zapraszam Was również do proponowania tematów, które chcielibyście przeczytać na łamach naszego portalu.


Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.