Ocena redakcji: 7,8

Zalety

 • + duża moc ssania
 • + pojemnik na brud zamiast worka
 • + sporo ułatwień w korzystaniu

Wady

 • - brak szczotki dla zbierania sierści
 • - wysoka cena

Bezworkowy odkurzacz Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine – test i nasza opinia

AGD
Opublikowane: Kwiecień 19, 2018 2018-05-07T15:44:12+00:00

Dzisiaj testujemy możliwości bezworkowego odkurzacza Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine. Co może nam model zaoferować i czy warto go kupić? Poznajcie naszą opinię!


Specyfikacja techniczna Miele Blizzard CX1

 • Klasa energetyczna – A+
 • Roczne zużycie energii – 20 kWh
 • Klasa skuteczności odkurzania dywanów – C
 • Klasa skuteczności odkurzania podłóg twardych – A
 • Klasa reemisji kurzu – A
 • Głośność odkurzacza – 73 dB
 • Znamionowy pobór mocy – 550 W

Pożegnaj bród i kurz

W odkurzaczu Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine nie znajdziemy żadnego worka na brud. Wszystko ląduje w jednym pojemniku. Dużym plusem jest to, że powietrze, które wylatuje z urządzenia jest pozbawione wszelkiego rodzaju drobnych pyłków. Wszystkie zanieczyszczenia zostają w filtrze pyłowym GORE CleanStream. W moim odczuciu, model doskonale sprawdzi się w domu alergika.

W naszym teście, odkurzacz świetnie radził sobie z dowolnego rodzaju brudem. Moc zasysania sprawiała, że nawet rozrzucony na dywanie podczas testów piasek, mąką czy sól nie stanowiły dla niego problemu. Warto zaznaczyć, że w zestawie otrzymujemy pięć końcówek do różnych powierzchni. Osobno możemy dokupić specjalną końcówkę do walki z sierścią i włosami zwierzaków.

gdzie kupić odkurzacz miele eco line?

A co z filtrem i użytkowaniem?

Obsługa Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine jest bardzo prosta. Wszystko tak naprawdę możemy robić przy użyciu prostego uchwytu. Znajduje się na nim przycisk zasilania, a także możliwość regulacji mocy zasysania. Model posiada bardzo długi kabel o łącznej rozpiętości 6,5 metra, który schowamy za pomocą jednego przycisku. Oznacza to, że w przypadku nawet dużego mieszkania, nie trzeba co chwilę przepinać kabla z gniazdka do gniazdka.

Co do filtra, w przypadku Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine nie mówimy o wymianie filtra, a raczej o jego czyszczeniu. Odkurzacz wyposażony jest w funkcję samooczyszczenia, jednak nie oznacza to, że filtr znowu stanie się śnieżnobiały, a zebrany brud wyparuje. Zgromadzony drobny pył jest zrzucany na dno pojemnika. Odkurzacz, co jakiś czas sam włącza tę opcję, ale również możemy sami ją aktywować. By doprowadzić filtr do stanu pierwotnego należy go wymontować, wlać trochę wody, potrząsnąć i wylać. Następnie filtr powinien schnąć przez co najmniej 24 godziny.

Producent zaznacza, że wszystkie części musimy myć tylko i wyłącznie czystą wodą. Montując je ponownie należy upewnić się, że komponenty są suche. Zabiera to trochę czasu, ale zwróćmy uwagę, że tę czynność wykonujemy tylko raz na jakiś czas.

kup odkurzacz miele ecoline

Pozbądź się brudu w łatwy sposób

Opróżnianie pojemnika Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine jest również bardzo proste. Wystarczy wymontować pojemnik, ustawić go nad koszem lub reklamówką i nacisnąć żółty przycisk. Dolna klapa zostanie otwarta i całość znajdzie się w koszu. Istotne jest to, że dzięki takiemu rozwiązaniu żadne pyłki nie będą się unosić w powietrzu. W przypadku zmiany worków czy filtrów w klasycznym odkurzaczu wiązało się to z dodatkowym czyszczeniem.

Na uwagę zasługuje pojemność pojemnika na brud. My nasz zapełnialiśmy przez ponad 2 tygodnie testów, a i tak nie udało nam się w pełni wykorzystać jego pojemności. Nawet pomimo naszego notorycznego brudzenia i rozsypywania różnych rzeczy w redakcji. Na uwagę zasługuje fakt, że moc zasysania w odkurzaczu była praktycznie cały czas na średnim poziomie.

kup odkurzacz bezworkowy miele matrixmedia?

Podsumowanie testu odkurzacza Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine

W naszej opinii, bezworkowy odkurzacz Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine to całkiem niezłe urządzenie. W trakcie tekstów radził sobie świetnie z przygotowanymi przez nas zadaniami. Plusem tego urządzenia prócz dużej mocy, są dołączone do zestawu końcówki dla różnych powierzchni. Za minus można postrzegać brak końcówki do sierści zwierząt. Ogromną zaletą odkurzacza Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine jest jego moc, która naprawdę robi wrażenie.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje dochodzimy do następującego wniosku. Pomimo swojej wysokiej ceny, naprawdę warto zainwestować w Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine. Dzięki niemu zaprowadzimy zupełnie nowe porządki w naszym domu i to dosłownie.

Jeśli uważasz, że nasz test był dla Ciebie pomocny, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. A może sam posiadasz ten model? Napisz nam, co według Ciebie zasługuje w nim na uwagę!

Wasza ocena

Ocena redakcji: 7,8

Zalety

 • + duża moc ssania
 • + pojemnik na brud zamiast worka
 • + sporo ułatwień w korzystaniu

Wady

 • - brak szczotki dla zbierania sierści
 • - wysoka cena
Fotograf z wieloletnim doświadczeniem. W swoim Atelier sprawdzała możliwości dziesiątek aparatów. Wie, że na dobrym obiektywie nie można oszczędzać. Od niedawna odkrywa możliwości fotograficzne smartfonów i coraz bardziej przekonuje się do aparatów kompaktowych. Jej prace często można zobaczyć na konkursach fotograficznych. Czasy poza biurem spędza w sposób bardzo aktywny, zimą są to narty natomiast latem wyrusza z plecakiem w długie wędrówki po górach.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD