Buty VR od Jamiego Hynemana

NEWS
Opublikowane: Grudzień 11, 2017 2018-01-10T10:01:16+00:00

W branży wirtualnej rzeczywistości nadal jest wiele do udoskonalenia. Producenci stale wprowadzają gry oraz urządzenia poprawiające zabawę w świecie wirtualnym. Jamie Hyneman dawny członek ekipy Pogromców Mitów wyszedł przed szereg z ciekawym pomysłem na buty zaprojektowane specjalnie do takiego rodzaju zabawy. Czy taki pomysł się sprawdzi?

Pogromca mitów z nowym pomysłem

Charakterystyczny współprowadzący Pogromców Mitów, który przez lata gościł na ekranach telewizorów od lata szukał sposobu na połączenie motoru elektrycznego ze zwykłymi butami. Zdaniem twórcy wprowadzenie takiego rozwiązania do branży VR jest najprostszym z możliwych zastosowań.

W branży wirtualnej rzeczywistości największe ograniczenie dotyczy przestrzeni, w której się poruszamy. Większość gier implementujących technologię VR najczęściej ogranicza się wyłącznie do zmysłu wzroku. Niedawno na naszym kanale Youtube testowaliśmy dla Was grę Skyrim VR i efekty mogliście podziwiać sami. Google + pad to nie jest doskonałe połączenie.

ZOBACZ NASZE ZMAGANIA ZE SKYRIM VR

Największą immersję osiągniemy, gdy całą złożoność ludzkich ruchów przeniesiemy do gry. Aby ruch naszego Avatara mógł zostać umieszczony w przestrzeni, potrzebowalibyśmy dostępu w czasie gry do specjalnej maty, która rejestrowałaby ruchy naszych stóp. Rozwiązanie Jamiego Hynemana jest znacznie prostsze i możliwe w produkcji na skalę masową. Tak zrodził się pomysł na buty Vortrex.

Buty VORTREX-zasady działania

Jak zatem mają działać buty do VR? Na pierwszy rzut oka propozycja przypomina pomieszanie Adidasów z wrotkami. W okolicach pięt umieszczone zostaną dwa elektryczne kółka. Z kolei na podeszwie zainstalowany zostanie element przypominający micro bieżnię. W ten sposób poruszając się do przodu, nie będziemy zmieniać naszej faktycznej pozycji.

W bucie zostaną umieszczone liczne czujniki takie jak czujnik prędkości, nacisku, kompas, moduł do komunikacji zdalnej etc. Buty będą ciekawym dodatkiem dla zestawu VR i w zamyśle autora mają być kompatybilne z większością gier.

Zalety butów VR

Dlaczego projekt ma szanse powodzenia? Główną przewagą butów VR będzie brak konieczności stosowania zabezpieczeń zewnętrznych jak to ma miejsce w przypadku wieloosiowych mat VR. Oszczędność miejsca i większa swoboda ruchów to coś czego gracze oraz developerzy oczekują od gier.

Aktualnie produkt jest w fazie developmentu. Finansowanie uzależnione jest głównie od powodzenia akcji crowdfundingowej, którą możecie znaleźć TUTAJ. Czy Waszym zdaniem pomysł na buty dla VR się sprawdzi? Nas zainteresowała możliwość poprawy doświadczeń płynących z VR i z zapartym tchem będziemy śledzić rozwój kampanii Jamiego.


SPRAWDŹ AKCJĘ JAMIEGO

Co otrzymujemy za wsparcie kampanii?

Ojciec projektu ma pełną świadomość czasu jaki może upłynąć przed wypuszczeniem prototypu. Jeszcze więcej czasu minie zanim będzie można wysyłać egzemplarze osobom, które wsparły kampanię, dlatego przekazującym datki obiecano specjalny zestaw survivalowy markowany logiem Jamiego Hynemana, w którym każdy szykujący się na apokalipsę znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym portalu oraz do odwiedzenia nas w social media.


Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.