Doogee Mix 4 – nowy trend na rynku smartfonów?

NEWS
Opublikowane: Kwiecień 16, 2018 2018-04-18T12:00:41+00:00

Firma Doogee działa na rynku od 2013 roku. Ich smartfony charakteryzują się niską ceną i relatywnie dobrym wyposażeniem. Najwięcej uwag recenzentów dotyczy samego wykonania. Zobacz, dlaczego Doogee Mix 4 budzi takie zainteresowanie!


Telefon z rozsuwanym aparatem

Rozsuwane telefony były bardzo popularne ponad dekadę temu. Wydaje mi się, że wszyscy doskonale pamiętają scenę z Matrixa, w której Neo wyciąga Nokię 8810 z rozsuwaną klapką. Potem mogliśmy się z tego typu rozwiązaniem spotkać w telefonach marki Samsung. Na przednim panelu znajdował się wyświetlacz i kilka przycisków. Po rozsunięciu mieliśmy dostęp do dobrze nam znanej klawiatury numerycznej. Z biegiem czasu, można było spotkać inne telefony oferujące nam rozsuwaną klawiaturę qwerty, np.: w Sony. Teraz podobne rozwiązanie chce zastosować producent telefonów – Firma Doogee. Czym jednak będzie się ono wyróżniać?

jak wygląda smartfon doogee mix 4

Duży ekran, wąskie ramki

Jeśli śledzicie rynek smartfonów to mogliście zauważyć, że w nowych modelach wprowadza się coraz większe ekrany. Nie jest to zły krok, ale oprócz ekranu bardzo często nad i pod wyświetlaczem znajdują się szerokie ramki, które dodatkowo zwiększają jego rozmiar. W Doogee Mix 4 projektanci wyeliminowali ten problem. Cały przedni panel zajmuje ekran o wielkości 5,99 cala. Gdzie znajduje się w takim razie przednia kamera i głośnik? Zostały umieszczone na rozsuwanym tylnym panelu. Dzięki temu telefon oferuje nam duży wyświetlacz z wąskimi i eleganckimi ramkami. Według mnie to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ telefon wydaje się przez to zgrabniejszy.

Firma udostępniła prototyp modelu znanemu youtuberowi – Mrwhosetheboss, który przedstawił rozbudowany test modelu. Jego materiał możecie zobaczyć na poniższym video.

Co wiemy o nowym Doogee Mix 4?

Telefon ma zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych, który będzie umieszczony w wyświetlaczu. W telefonie ma znaleźć się także procesor Snapdragon. Ponadto, jak wcześniej wspomniałem, ramki wokół telefonu będą bardzo wąskie.

Trudno stwierdzić, czy to dobre czy złe rozwiązanie. Według mnie, wielu użytkowników z radością powitałoby tego typu feature w smartfonie. Wszystko zależy od opinii użytkowników, którzy po premierze, podzielą się swoim zdaniem. Telefon ukarze się na rynku pod koniec 2018 roku.

A Ty ja uważasz? Czy rozsuwany smartfon może obecnie się przyjąć? Podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzu. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi naszymi tekstami.

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.