iPhone 8 i Pearl ID

Apple
Opublikowane: Sierpień 7, 2017 2018-01-12T14:38:46+00:00

Wszyscy wciąż czekamy w napięciu na premierę najświeższego iPhone’a. Masowa produkcja „ósemki” już się rozpoczęła, a do sieci wypływa coraz więcej informacji na temat nowego flagowca. Co najbardziej zaskakuje i wzbudza największe emocje? Oto dawka przedpremierowych przecieków!

Pearl ID – funkcja rozpoznawania twarzy

Choć przewidywano, że nowy flagowiec Apple posiadać będzie skaner linii papilarnych dla funkcji Touch ID na ekranie, producent postawił na zgoła inne rozwiązanie. Zamiast tej opcji pojawić ma się funkcja rozpoznawania twarzy o roboczej nazwie Pearl ID.

Informacja ta przekazana została przez analityka KGI Securities, Ming Chi Kuo, w notatce dla inwestorów. Twierdzi on, że czytnik linii papilarnych był wprawdzie brany pod uwagę i dokładnie testowany. Ostatecznie podjęto jednak decyzję o bardziej rewolucyjnej zmianie.

Pearl ID, oprócz funkcji wygodnego odblokowania telefonu, pozwoli nam również na zatwierdzanie transakcji, które realizowane będą za pomocą Apple Pay. Rozpoznawanie twarzy odbywać powinno się bezproblemowo nawet w ciemności, a także przy częściowo przysłoniętej twarzy, z dalszej odległości i pod większym kątem. System ten oparty będzie na czujnikach podczerwieni.

Plotka głosi, że w nowym iPhone’ie zrezygnowano całkowicie z czytnika linii papilarnych, który nie jest już obecnie żadną nowością.

SPRAWDŹ TEŻ NASZE PORÓWNANIE – SAMSUNG GALAXY S7 CZY S7 EDGE:

Kilka słów na temat baterii

Ze zdjęć, które wyciekły do internetu wynika, że bateria nowego iPhone’a 8 będzie mieć kształt litery L. Akumulator może prawdopodobnie pochwalić się pojemnością rzędu 2700 mAh. Możliwe będzie również bezprzewodowe ładowanie. Szacuje się, że nowy smartfon Apple nie będzie już tak cienki, co sprawi, że wygodniej będzie trzymać go w dłoni, a i sam akumulator będzie mieć większą objętość, co równać się będzie większej pojemności i tym samym wydajniejszej pracy telefonu.

iPhone 8 – wygląd i dodatkowe informacje

iPhone’a 8 będzie wyróżniał duży ekran Amoled z niewielką ramką przeznaczoną na kamerę FaceTime, czujniki rozpoznawania twarzy i skaner tęczówki. Smartfon ma posiadać podwójny aparat oraz nagrywać filmy w jakości 4k UHD przy 60 fps.

Premiera nowego flagowca już we wrześniu. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty, obstawia się, że konferencja może być planowana na 6 dzień miesiąca. Czekamy z niecierpliwością!

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.
Opinie RTV AGD