iPhone 8 vs iPhone 7 – czy warto się przesiadać?

Apple
Opublikowane: Kwiecień 27, 2018 2018-05-07T15:48:43+00:00

Apple w zeszłym roku wypuścił nowy model smartfona. Pierwsza fala ekscytacji już dawno za nami, teraz możemy na spokojnie przyjrzeć się funkcjonalnościom najnowszego produktu i ostatecznie zadecydować, co lepsze – iPhone 7 czy iPhone 8?


Wygląd i obudowa

Firma Apple słynie z tego, że co dwa lata stara się diametralnie zmienić i unowocześnić wygląd swoich modeli. Tym razem jednak nie zostaliśmy specjalnie zaskoczeni. Główną różnicą jest materiał, z którego zostały zbudowane smartfony. iPhone 8 jest wykonany w całości ze szkła, kiedy iPhone 7 powstał na bazie aluminium.

Na korzyść designu iPhone’a 8 przemawia jednak fakt, że dzięki szklanemu tyłowi Apple umożliwił opcję ładowania bezprzewodowego, co było ostatnim razem możliwe przy modelu 4S. Wracając do dalszych różnic w wyglądzie dwóch omawianym modeli – nowszy różni się wielkością dosłownie o kilka dziesiątych milimetrów. Na dodatek ekran i przyciski prezentują się bardzo podobnie. Apple zaskoczyło jednak tym razem wagą – iPhone 8 jest o 10g cięższy od swojego poprzednika, co zdaje się przeczyć słowom marki o „najbardziej smukłym i lekkim iPhone’em w historii”.

ile kosztuje iphone 7

Wyświetlacz nowej generacji

Zarówno iPhone 8 jak i iPhone 7 zostały wyposażone w 4,7 calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS. W starszym modelu mogliśmy obserwować rewolucję w zastosowaniu nowej palety kolorów – DCI-P3. W swoim najnowszym modelu Apple oferuje dodatkowo opcję True Tone, która dostosowuje odcień i intensywność obrazu wyświetlacza do światła w otoczeniu – dzięki temu obraz zyskuje na naturalności. Kolejną istotną różnicą jest fakt, że czytelność ekranu w mocnych promieniach słońca z bardzo dobrej stała się jeszcze lepsza. To kolejna rzecz, która przemawia na plus nowszego modelu.

Parametry techniczne iPhone 7 vs 8

Główną różnicą, jest nowy procesor iPhone’a 8 – sześciordzeniowy A11 Bionic. W porównaniu do swojego starszego, czterordzeniowego modelu A10 Fusion, oferuje on o 30% zwiększoną wydajność. Dzięki temu najnowszy model staje się aż o 50 % bardziej energooszczędny.

test aparatu iphone 8

To, co najważniejsze – zdjęcia

W dzisiejszych czasach mediów społecznościowych, afirmacji swojego życia, częstego korzystania z podróży, nierozłącznym elementem naszej egzystencji stało się uwiecznianie chwili. Dla wielu osób to jest właśnie najważniejszy aspekt zakupu nowego telefonu – to, czy będą mogli skorzystać z aparatu w każdym momencie i nie okaże się, że dana chwila na zawsze przepadnie z powodu słabej jakości sprzętu. Apple o tym wie i dba o to, aby każdy nowszy model posiadał aparat jeszcze bardziej zbliżony do profesjonalnego sprzętu. W najnowszym modelu możemy odczuć znaczącą różnicę w kwestii jasności obiektywu – marka zadbała o to, aby dało się zrobić zdjęcia w nawet bardzo nieprzychylnych warunkach oświetlenia. Dodatkowo iPhone 8 charakteryzuje się dużo lepszą jakością wideo – nagrywanie jest możliwe w 240 klatkach w rozdzielczości FullHd.

gdzie kupić iphone 8?

Podsumowanie

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który model jest lepszy, albowiem wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli ważniejsza jest dla nas wydajność i jakość wykonywanych zdjęć, wybierzmy iPhone 8. Jeśli jednak nie korzystamy ze swojego urządzenia w sposób wymagający, nie warto przepłacać i lepszym wyborem będzie iPhone 7. Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij zostawić po sobie komentarza.

ZOBACZ NASZĄ RECENZJĘ iPhone’a SE

Wasza ocena

Gra w piłkę na murawie oraz w sieci. Specjalista od konsol, który na kilometr wyczuwa zmiany w PSN. W redakcji zajmuje się odkrywaniem meandrów wirtualnej rzeczywistości, która z każdą nową produkcją nabiera większej głębi. W wolnych chwilach buszuje po sklepie Google Play szukając nowych aplikacji dla smartfona. Oprawa graficzna i możliwości multimediów to jego najważniejsze wyznaczniki standardu. Każdy smartfon bada w ekstremalnych warunkach by podjąć jednogłośną decyzję – warto czy nie warto?

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD