Netflix wart jest ponad 100 miliardów dolarów

NEWS
Opublikowane: Styczeń 17, 2018 2018-02-21T12:24:50+00:00

Po wczorajszej publikacji raportu finansowego startupu wiemy już, że akcje Netflixa są warte ponad 100 miliardów dolarów. Platforma obecnie posiada ponad 110 milionów abonentów na całym świecie i ciągle rośnie. Co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu? Postanowiliśmy sprawdzić ten temat.


Wilk z Wall Street jest zdumiony

Maklerzy giełdowi z Wall Street z zapartym tchem obserwują ogromny wzrost wartości akcji spółki. Po opublikowaniu raportu finansowego za rok 2017 akcje spółki przebiły się przez milową barierę 100 miliardów dolarów. Aktualnie platforma jest subskrybowana przez ponad 110 milionów użytkowników z całego świata w znaczne krótszym okresie niż pierwotnie zakładali inwestorzy. Skąd wziął się tak wielki sukces platformy?

Stawiamy na oryginalny content

Produkcje takie jak Stranger Things, The Crown lub Trzynaście Powodów zaskarbiły platformie wielu oddanych fanów. Abonenci doceniają ogromną skalę z jaką Netflix wprowadza nowe produkcje różniące się od tego co możemy znaleźć w konkurencyjnych platformach cyfrowych. Aktualnie Netflix jest liderem w dziedzinie transmisji strumieniowej i nawet w Polsce, w której początki z platformą były „utrudnione”, popularność marki stale rośnie. Napisałem utrudnione, ponieważ start na naszym rodzimym rynku do owocnych nie należał. Niewielka ilość contentu nie zachęcała do subskrypcji użytkowników. Kolejne kwartały 2017 przyniosły jednak znaczne zwiększenie ilości dostępnych produkcji, co zachęciło polskich fanów.

Aktualna strategia zakłada rozwój platformy na rynkach zewnętrznych, gdyż w USA popularność platformy jest bardzo duża. Rozwój w ponad 200 krajach świata przełożył się na pokaźny zastrzyk gotówki, którą następnie inwestuje się w produkcję nowych seriali. Na rok 2018 planowany budżet na produkcje wynosi ok 7,5 – 8 miliardów dolarów. Możemy więc spodziewać się, że nadchodzące produkcje będą zrealizowane na jeszcze wyższym poziomie.

A NA JAKIM TELEWIZORZE TY OGLĄDASZ NETFLIX’A?Czy korzystasz z platformy NETFLIX?

CZY KORZYSTASZ Z NETFLIXA?
  • 50%
  • 0%
  • 50%

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD