opiNEWS: Google Pixel 2 i Pixel 2 XL – jakie będą?

NEWS
Opublikowane: Październik 5, 2017 2017-11-24T15:25:09+00:00

Po wczorajszej konferencji Google wiemy już, jak będą wyglądały i działały nadchodzące smartfony Pixel 2 i Pixel 2 XL. Mniejszy model został przygotowany przez HTC, za to nad większym pracowali specjaliści z LG. Obaj przedstawiciele serii Pixel zostali wyposażeni w bardzo mocne komponenty i wydajnościowo mogą konkurować z obecnymi flagowcami. Czy rodzina smartfonów Pixel będzie bardziej popularna niż film o tym samym tytule w reżyserii Adama Sandlera?

Google Pixel 2 / Pixel 2 XL – co musisz o nich wiedzieć

Pomiędzy obiema wersjami nie ma zbyt wielkiej różnicy w specyfikacji. Modele zostały zaprojektowane tak, by konkurować z innymi flagowcami. Kluczową różnicę stanowi wyświetlacz, który w wersji XL ma rozmiar 6’’, wykonany jest w technologii pOLED i charakteryzuje się rozdzielczością 2880 x 1440 pikseli. Mniejszy model został wyposażony w wyświetlacz 5’’ AMOLED, o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Oba modele osłonięto szkłem Gorilla Glass 5, co przełoży się na ich wytrzymałość.

jak wygląda google pixel 2?

Pozostałe ważne dodatki w obu modelach to oczywiście najmocniejszy na rynku procesor Qualcomm Snapdragon 835, niewymienna bateria z funkcją superszybkiego ładowania oraz wysokiej klasy aparat główny.
CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE SMARTWATCHEM ZAPŁACISZ W SKLEPIE? – SPRAWDŹ

Oba smartfony są wodoodporne i pyłoszczelne z klasą odporności (IP67), co w modelach tej klasy jest już oczekiwanym standardem. Dodano również czytnik linii papilarnych.

Ulepszony Asystent Google

Dokładnie! W obu modelach zostanie uwzględniony Asystent Google, który będzie się uczyć naszych nawyków i sposobu, w jaki wykorzystujemy smartfon. Od robienia i rozpoznawania zdjęć po dobieranie odpowiednich treści. We wsparciu sztucznej inteligencji pomoże aplikacja Google Lens, która wyciągnie z fotografii najważniejsze informacje lub opisze to, co przedstawia.

ZOBACZ TEST PLAYSTATION 4 PRO VR:

Minusy małe i duże

Niestety nie uwzględniono w obu modelach wejścia mini-jack, co dla wielu użytkowników okaże się sporym problemem. Na pocieszenie w zestawie otrzymamy przejściówkę USB na mini-jack. Specyfikacja wskazuje, że modele będą pracować w oparciu o karty nanoSim, co polskich użytkowników na pewno ucieszy.
Dużym minusem jest fakt, że oba smartfony nie będą dostępne w oficjalnej, polskiej dystrybucji. Pozostaje nam kupować Pixel 2 i Pixel 2 XL za granicą lub odkupować od osób, które modele sprowadziły.

Na końcu konferencji lekkim zgrzytem były dla nas ceny. Niestety nowe telefony Google będą dosyć drogie. Kwoty poszczególnych modeli wyglądają następująco.

  • Pixel 2 64 GB – 649 dolarów,
  • Pixel 2 128 GB – 749 dolarów,
  • Pixel 2 XL 64 GB – 849 dolarów,
  • Pixel 2 XL 128 GB – 949 dolarów.

Czy Wam przypadł do gustu Pixel 2 w którejś z wersji? Którą opcję skłonni jesteście wybrać? W naszej redakcji głosy są podzielone. Z jednej strony Pixel 2 to model, który specyfikacją staje w szranki z innymi flagowcami, jednak jeśli chodzi o wykonanie i design – tutaj nasza redakcja uważa, że można było zrobić więcej, aby uczynić model bardziej „premium”. A co Wy sądzicie?

Planujesz zakup smartfona Google Pixel 2/ Pixel 2 XL?
  • 100%
  • 0%
  • 0%
Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.
Opinie RTV AGD