opiNEWS: Sonos One – czy Alexa pokona rozwiązania od Google i Apple?

Apple
Opublikowane: Październik 9, 2017 2018-01-12T14:34:02+00:00

Wizja systemu muzycznego w naszym domu, który reagowałby na komendy głosowe potrafi pobudzić wyobraźnię. Google Home Max czy Apple HomePod robią wrażenie, bo każdy z tych systemów posiada własnego asystenta głosowego. Na rynku pojawiło się jednak coś, co przyćmiewa dotychczasowe wysiłki Google i Apple i tym czymś jest właśnie głośnik Sonos One. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Ekosystem głośników w przestrzeni domu

Sonos One integruje asystenta Amazon Alexa oraz zapowiada, że Google Assistant będzie dostępny już w przyszłym roku. Na razie z Alexą nie porozmawiamy po polsku, jednak to Amazon jest najbliższy spolszczenia asystenta na potrzeby polskiego rynku. Sonos One wspiera również AirPlay 2, dzięki czemu urządzenie jest przyjazne również dla osób korzystających z rozwiązań Apple.

Sonos One oferuje doznania muzyczne na bardzo wysokim poziomie za cenę 199 USD (znacznie taniej niż rozwiązania od innych producentów).

Jak działa głośnik Sonos One?

Głośnik pracuje dzięki dwóm wzmacniaczom klasy D, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu. W niewielkich rozmiarach udało się producentowi zamknąć pokaźną moc brzmienia. Głośnik posiada również zestaw czujników rozmieszczonych dookoła obudowy, których zadaniem jest rejestracja naszego głosu oraz komend.

jaki będzie głośnik sonos one?

Stosując odpowiednie polecenia możemy poprosić Alexę o uruchomienie naszej playlisty, sprawdzenie czegoś w internecie i wiele innych. Kilka głośników Sonos One możemy z łatwością sparować ze sobą, dzięki czemu w domu możemy mieć prawdziwy raj dla melomanów. Wyobraź sobie, że w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu lub domu masz głośnik reagujący na Twoje komendy i puszczający wybraną przez Ciebie muzykę. Wszystko to możliwe jest bez łączenia się ze smartfonem lub komputerem. Proste i ciekawe rozwiązanie.

TUTAJ NASZA RECENZJA BEZPRZEWODOWEGO GŁOŚNIKA SONY SRS-XB10:

Sonos One nie ogranicza użytkowników

Warto nadmienić, że Sonos One jest rozwiązaniem przewidzianym dla inteligentnych domów, w których za pomocą prostej komendy wydanej do głośnika będziesz mógł sterować termostatem, oknami lub systemem multimedialnym. Dużą zaletą jest kompatybilność głośnika z dziesiątkami serwisów muzycznych jak Spotify, Tidal, Audible, Pandora i wiele innych. Możliwości głośnika najlepiej obrazuje materiał poniżej.

My z niecierpliwością czekamy na pojawienie się Sonos One w sprzedaży w Polsce. A czy wy chcielibyście skorzystać z takiego inteligentnego rozwiązania? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach!

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.
Opinie RTV AGD