opiNEWS: Specyfikacja HTC U11 Life z Android One

NEWS
Opublikowane: Październik 4, 2017 2017-11-24T15:24:31+00:00

Znany z publikacji na temat firmy HTC LlabTooFeR (@LlabTooFeR) podzielił się specyfikacją dla nadchodzącego modelu HTC U11 Life, który ma być dostępny w ramach programu Android One. Wersja U11 Life jako uszczuplona i tańsza opcja ma być konkurentem dla Xiaomi A1 – ale czy na pewno?


Wyciekła specyfikacja dla U11 Life

HTC już od jakiegoś czasu wypuszcza stopniowo informacje na temat nowych modeli, nad którymi pracuje. Smartfon HTC U11 Life dostępny będzie w dwóch wariantach, z czego jeden na pewno ukaże się w ramach programu Android One. W tym modelu najnowsze dodatki programistyczne do Andoida 8.0 Oreo zostaną ograniczone do niezbędnego minimum. W tańszej wersji znajdziemy również procesor Qualcomm Snapdragon 630 i kilka dodatków znanych z serii U11, jak reagujące na ściskanie ramki czy technologię optymalizującą dźwięk – Usonic. Czy to wystarczy, żeby pokonać Xiaomi A1?

Poznaj specyfikację htc u11 life

Procesor, pamięć i wyświetlacz

Sercem modelu U11 Life będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z poprawionym zapleczem łączności w porównaniu do wersji QS 625. Za grafikę będzie odpowiadać układ Adreno 508. W zależności od wersji otrzymamy również 3 lub 4 GB pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jaka wersja trafi do Europy, chociaż obserwując politykę HTC można przypuszczać, że będzie to wersja „uboższa”.

CZY WARTO KUPIĆ SAMSUNG GALAXY NOTE8 – SPRAWDŹ!

LlabTooFeR wspomina również o wyświetlaczu o przekątnej 5,2 cala w proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli, 424 ppi). Nie ma jednak co liczyć na wąskie ramki, gdyż te zarezerwowane są dla HTC U11 Plus. Zdjęcia smartfon wykona za pomocą dwóch aparatów (przód i tył) o matrycach 16 Mpix. Zgodnie z trendem obowiązującym w rodzinie U11 HTC wyposaży wersję Life w odporną obudowę (IP67), która poradzi sobie z wodą i pyłem, a także doda akumulator o pojemności 2600 mAh.

ZOBACZ RECENZJĘ SONY XPERIA XZ PREMIUM:


Czy to wystarczy żeby pokonać Xiaomi A1?

Nowy HTC może parametrami przewyższać Xiaomi A1. Taki dobór komponentów z pewnością przełoży się jednak na cenę. HTC U11 Life będzie prawdopodobnie smartfonem droższym od propozycji Chińczyków. Nie wiadomo jeszcze jakich cen należy się spodziewać. Dobrym wariantem byłaby kwota oscylująca wokół 1500 złotych, chociaż moim zdaniem bardziej prawdopodobny przedział cenowy to 1800 – 2000 złotych.

Zgadzacie się? Ile Waszym zdaniem powinien kosztować HTC U11 Life?

Ile będzie kosztować HTC U11 Life?
  • 50%
  • 50%
  • 0%

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.
Opinie RTV AGD