Przyspieszona premiera Samsung Galaxy Note 9

Samsung
Opublikowane: Kwiecień 1, 2018 2018-04-18T12:03:15+00:00

W sieci coraz częściej można się spotkać z plotkami i pogłoskami, mówiącymi o przyśpieszonym debiucie Samsung Galaxy Note 9. Dlaczego producent miałby tak szybko wprowadzać następcę Note 8? Przekonajcie się razem z nami!


Fatalna sprzedaż Samsunga Galaxy S9 i S9+?

Pomimo zapewnień ze strony koreańskiego producenta, w przedsprzedaży Samsung Galaxy S9 i S9+ rozchodziły się bardzo szybko. W sieci aż szumi od pogłosek wskazujących na inne oblicze całej sprawy. Wstępnie można przypuszczać, że nie jest tak dobrze, jak próbuje nas uspokoić producent. Coraz częściej można się spotkać z opiniami, że ogromny sukces najnowszych flagowców od Samsunga, nie był tak spektakularny. Problemy ze sprzedażą przełożyły się na kondycję finansową firmy. Czy to jedyny powód?

Wyścig z Apple?

Powodem dla którego Samsung zdecydował się na przyśpieszenie premiery Galaxy Note 9, może być, chęć wyprzedzenia w sprzedaży Apple’a. W zeszłym roku Galaxy Note 8 miał więcej czasu, by opanować rynek, bowiem iPhone X trafił do sklepów dopiero w listopadzie. Jednakże, w tym roku sprawa wygląda nieco inaczej. Apple wykorzystał czas na usprawnienie dostaw komponentów do swojego nowego urządzenia i skutecznie poradził sobie z trudnym startem iPhone’a X.

Szybsza produkcja podzespołów do Galaxy Note 9?

Ostatnim powodem i chyba najbardziej prawdopodobnym na potwierdzenie powyższej tezy jest fakt, że podobno już w kwietniu ma ruszyć produkcja wyświetlaczy OLED, w które będzie wyposażony Samsung Galaxy Note 9. Żeby oddać skalę porównania zwróćmy uwagę, że produkcja podzespołów do poprzednich modeli ruszała przeważnie w czerwcu. Biorąc pod uwagę te dane, można przypuszczać, że nowy Galaxy Note 9 może mieć swoją premierę w sierpniu lub w lipcu.

Celowa dezinformacja

Do końca marca Samsung Display i Samsung Electronics mają czas, by podjąć decyzję o integracji czytnika linii papilarnych z ekranem. Niezależnie od decyzji, która zostanie podjęta, Samsung Display czeka już tylko na zielone światło, by ruszyć z produkcją. Można dojść do wniosku, że ta rewelacja została wypuszczona do opinii publicznej na siłę.

To jednak tylko nasze przypuszczenia, którymi się z Wami dzielimy. A Wy jak uważacie? Czy faktycznie Samsung Galaxy Note 9 może mieć wcześniejszą premierę? Czy to tylko celowa dezinformacja, by konkurencja odczuła presje? Podzielcie się z nami opiniami w komentarzach!

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.