Słuchawki PS4 Headset 2.0 – przejmij kontrolę nad dźwiękami swojej konsoli

RTV
Opublikowane: Marzec 27, 2017 2018-01-12T15:45:28+00:00

Standardowy zestaw słuchawek, jaki dostajemy do konsoli Sony Play Station dla wielu osób jest wystarczający, jednak ma on sporo mankamentów, które przeszkadzają graczom. Przede wszystkim wypada z uszu i nie posiada możliwości oddzielnej regulacji poziomu głośności dźwięków gry i chatu. Japońska firma ma jednak do zaoferowania coś specjalnego. Czy warto inwestować w słuchawki PS4 Headset 2.0, by poprawić komfort prowadzenia rozgrywek?

Wygoda i solidna konstrukcja

Słuchawki już na pierwszy rzut oka robią dobre wrażenie. Wysokiej jakości plastik i miękki skóropodobny materiał to całkiem niezły zestaw w tej półce cenowej. Warto zwrócić uwagę na to, że model posiada wygodną regulację rozstawu gąbek. Ciekawa jest również ich konstrukcja. Tył jest bardziej masywny niż przód, dzięki czemu świetnie przylegają do głowy, wygłuszając przy okazji większość dźwięków z otoczenia. Również górny pałąk posiada wygodną gąbkę, dzięki czemu PS4 Headset 2.0 świetnie leżą na głowie i praktycznie nie ma możliwości, by w czasie rozgrywki zaczęły się obsuwać. Nawet kilka godzin gry nie wywołuje dyskomfortu, choć niektóre osoby narzekają na pocenie się uszu. Jest to z całą pewnością wina skóropodobnego materiału. Jednak w cenie 350 złotych nie możemy wymagać skórzanego wykończenia. Słuchawki działają oczywiście bezprzewodowo, korzystając ze specjalnego nadajnika USB.

Słuchawki PS4 Headset

Jakość dźwięku słuchawek PS4 Headset 2.0

Trzeba tu od razu zauważyć, że słuchawki nie sprawdzają się tak dobrze w połączeniu z komputerami, więc jeśli szukacie uniwersalnego sprzętu do peceta i okazjonalnie do konsoli, to na pewno znajdziecie rozwiązania, które będę oferowały lepszą jakość dźwięku. Jeśli jednak jesteście graczami, którzy często grają przez sieć, to dźwięki ze słuchawek PS4 Headset 2.0 na pewno pomogą Wam lepiej wczuć się atmosferę gry. Sam wielokrotnie odwracałem głowę, gdy usłyszałem skradanie się za plecami. Przestrzenny dźwięk jest w grze wprowadzony oczywiście cyfrowo, jednak efekt jest zdecydowanie zadowalający. Mamy możliwość ponadto stworzenia własnych ustawień odtwarzania dźwięku, dedykując je nawet do poszczególnych gier. Dzięki takiemu rozwiązania zawsze możemy dopasować tony do naszych indywidualnych preferencji i zapamiętać te ustawienia.

Dodatkowe funkcje

Jedną z najważniejszych funkcji, którymi charakteryzują się słuchawki dla graczy jest rozdzielenie kanału z dźwiękami z gry od tych z chatu. Nie inaczej jest przypadku Sony PS4 Headset 2.0. Dokonujemy tego za pomocą wygodnych przycisków na lewej słuchawce.

Model PS4 Headset 2.0 posiada również wspomnianą wcześniej funkcję dźwięku przestrzennego. Można ją łatwo włączyć za pomocą przycisku VSS, który znajduje się na lewej słuchawce. Zaraz obok znajdziemy również regulację głośności, wyciszenie mikrofonu, a także trójpozycyjny włącznik dźwięku, który pozwoli nam na przełączanie się między ustawieniami standardowymi, a dedykowanymi.

ps4 SŁUCHAWKI

Czy warto kupić słuchawki PS4 Headset 2.0?

Wiele przemawia za tym, by kupić te słuchawki, jeśli jesteśmy graczami i często gramy ze znajomymi przez sieć. Jakość dźwięku z konsoli ulega znaczącej poprawie. Przestrzenny dźwięk sprawia, że gra staje się przyjemniejsza i bardziej wciągająca. Warte uwagi jest na pewno proste kontrolowania dźwięków z gry i chatu. Nie są to jednak na pewno słuchawki uniwersalne, które zapewnią nam wysoką jakość dźwięku z peceta lub innego odtwarzacza.

PS4 Headset 2.0
EAN: 711719281788

Wasza ocena

Gra na gitarze, komputerze, konsoli, smartfonie, w piłkę nożną i w gry planszowe. Wszelkie formy wirtualnej (i nie tylko) rozrywki są jego specjalnością i pasją. Spory między Xboksem a PlayStation rozstrzyga rzutem monetą, a później i tak siada do peceta. Wieczorami wciąż wspomina Windows Phone 8.1, katuje Królestwo Rhodoków w Mount & Blade: Warband albo spaceruje po Górniczej Dolinie.