Słuchawki Sony MDR-1000X – najlepszy system tłumienia hałasu

RTV
Opublikowane: Luty 21, 2017 2018-01-12T15:48:00+00:00

Słuchawki są dzisiaj nieodzownym dodatkiem dla każdego miłośnika gier, melomana lub miłośnika filmów. Każdy kto chce choć na chwilę odciąć się od świata i zanurzyć w świat dźwięków, powinien zaopatrzyć się w dobry zestaw słuchawkowy. Sony postanowiło pójść o krok dalej i zaprojektowało słuchawki, które nadadzą muzyce zupełnie nowego… brzmienia!

Dane techniczne

 • Rodzaj słuchawek: Słuchawki bezprzewodowe
 • Przeznaczenie: Uniwersalne
 • Typ słuchawek: nauszne
 • Transmisja bezprzewodowa: Bluetooth
 • Długość przewodu: od 1,1 do 1,4m
 • Złącze 3,5mm
 • Bezprzewodowe: Bluetooth
 • Typ przetwornika: dynamiczny
 • Typ dynamiczny: zamknięte
 • Wielkość przetwornika akustycznego [mm]: 40 mm, kopułkowe (cewka dźwiękowa CCAW)
 • Membrana: Polimery ciekłokrystaliczne powlekane aluminium
 • Częstotliwość [Hz]: 4Hz-40 000Hz
 • Czułość [dB/mW]: 103 dB/mW (1 kHz)(przy połączeniu przewodem i włączonym urządzeniu), 98 dB/mW (1 kHz)(przy połączeniu przewodem i wyłączonym urządzeniu)
 • Regulacja głośności: tak
 • Mikrofon: tak
 • Przybliżona waga: 275 g
 • Czas pracy baterii: 20 godzin
 • Dostarczone wyposażenie: torba, przejściówka umożliwiająca użycie w czasie lotu, przewód słuchawkowy (około 1,5 m, posrebrzane przewody OFC,pozłacany wtyk mini stereo), przewód USB

Najlepsze tłumienie hałasu

Wizytówką słuchawek MDR-1000X jest ich bezkonkurencyjna technologia podwójnych czujników hałasu (Dual Noise Sensor), która odpowiada za redukcję hałasu z zewnątrz. Słuchawki posiadają wewnętrzny i zewnętrzny mikrofon, który kompensuje dźwięki z otoczenia. Specjalnie zaprojektowane nauszniki z pianki poliuretanowej obejmują ucho i skutecznie izolują dźwięki napływające do nas zewnątrz.

słuchawki noise canceling sony mdr 1000x test

Sony, kierując się praktycznością takiego rozwiązania, zamontował dotykowe przyciski, dzięki którym możemy regulować poziom izolacji hałasu. W ten sposób korzystając ze słuchawek np. na dworcu kolejowym, będziemy cieszyć się przyjemnością słuchania muzyki oraz nie przegapimy ważnych komunikatów.

Od momentu pojawienia się modelu MDR – 1000X na rynku, świat oszalał. Niezwykłą technologię redukcji hałasu oraz jej realne efekty doceniła nie tylko społeczność melomanów, ale również prestiżowi członkowie branży podzielili się uznaniem dla modelu. Sony za swój niezwykły model otrzymał nagrodę serwisu „What HI-FI?”, który od 1976 r. stanowi nieocenione źródło informacji na temat sprzętu HI-FI.

Jakość dźwięku i nie tylko

Możliwość tłumienia hałasu to nie jedyna zaleta modelu MDR – 1000X. W końcu nie wybieramy słuchawek dlatego, by izolować się od świata. Wybieramy słuchawki, aby przeżywać więcej cudownych, muzycznych doznań. W przypadku modelu MDR – 1000X za jakość muzyki odpowiada wzmacniacz S-Master HX oraz 40-milimetrowy przetwornik z ciekłokrystaliczną polimerową membraną, który świetnie radzi sobie z szybkimi rytmami. Wzmacniacz optymalizuje sygnał audio pod kątem wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu nie umknie Ci żaden szczegół. Z takim wyposażeniem słuchawki mogą w pełni reprodukować pełny zakres częstotliwości do 40 kHz.

sluchawki mdr 1000x sony bezprzewodowe

Producent zastosował jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, które jest warte wspomnienia. Chcąc zachować najlepszą jakość dźwięku, nawet ze skompresowanych plików, Sony zaimplementowało do modelu technologię DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX), która optymalizuje odtwarzanie poddanych kompresji plików audio (MP3, ACC, ATRAC i WMA), nadając im brzmienie zbliżone do dźwięku w wysokiej jakości. System DSEE HX przywraca częstotliwości tracone w procesie kompresji danych. Dlatego model MDR – 1000X zapewnia bogate i naturalne brzmienie, nawet w przypadku mocno skompresowanych plików.

Doskonałe słuchawki do gier i muzyki

Izolacja hałasu oraz wysoka szczegółowość dźwięku to nie jedyne atuty słuchawek MDR – 1000X. Model może funkcjonować w trybie bezprzewodowym, wytrzymując aż 20-22 godziny, co pozwoli Ci cieszyć się ulubioną muzyką w plenerze przez cały dzień, bez konieczności ładowania. Słuchawki przypadną do gustu również podróżnikom, ze względu na swoją lekkość i łatwość w transporcie.

sony mdr 1000x etui

Słuchawki wyposażono w technologię Bluetooth, dzięki czemu z łatwością prześlesz swoje ulubione piosenki prosto ze smartfonu. Moduł przesyłania danych został wsparty technologią LDAC, która umożliwia przesyłanie aż trzy razy większej ilości danych niż standardowe rozwiązanie Bluetooth.

Zanim kupisz

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet modelu MDR-1000X, nie zwlekaj. Napisz do naszych specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną specyfikacją techniczną modelu.MDR-1000X
EAN: 4548736032804
Kod producenta: MDR-1000XB


Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.