Jakie smartfony są najczęściej podrabiane?

NEWS
Opublikowane: Styczeń 18, 2018 2018-02-21T12:25:08+00:00

Znanym zjawiskiem w Azji jest kopiowanie smartfonów (i nie tylko) od znanych producentów jak Samsung, Sony, Apple. Skala tego zjawiska po raporcie AnTuTu poraża. Wiemy już jakie smartfony najczęściej można spotkać jako podróbki.

Producenci częściej padają ofiarą fałszerzy

W 2017 roku sprzedano na świecie ok miliard smartfonów. W badaniu przeprowadzonym przez AnTuTu okazało się, że liczba podróbek dla 17 424 726 urządzeń wynosi około 2,64% co w przybliżeniu daje wynik około 460 tysięcy smartfonów. Jest to ogromna liczba, dla i tak częściowego wycinka całego rynku smartfonów. Jacy producenci najczęściej padali ofiarą fałszerzy?

Najczęściej podrabianym producentem jest Samsung, który w badaniu AnTuTu odnotował aż 36,23% ilości podrobionych smartfonów. Apple jest kolejny na liście z wynikiem 7,72%. Do czołówki najczęściej podrabianych producentów należą także Xiaomi (4,75%), Oppo (4,46%) oraz Huawei (3,40%).


Najczęściej podrabiane modele smartfonów

W liście top podrabianych modeli znajdziemy aż siedem przedstawicieli firmy Samsung. Galaxy S7 Edge (wersja europejska), Galaxy S7 Edge (wersja chińska), Galaxy S7, Samsung W2016, Samsung W2017 a także Galaxy S7 Edge (wersja nieokreślona) i Galaxy S8+ to najczęściej podrabiane modele giganta z Korei. Wśród iPhonów najczęściej podrabiany model to iPhone 7 Plus.

Fałszerze najczęściej wybierają modele flagowe, które należą do segmentu premium. Także siła sprzedaży online przekłada się na skale fałszerstw. Podrobiony model można sprzedawać przez internet w „okazyjnych” cenach, tym samym zwiększając szansę na powodzenie przedsięwzięcia. W przypadku Apple, tak niska ilość podrobionych modeli może wynikać z wprowadzenia do sprzedaży iPhone’a SE oraz 6S, które można nabyć w relatywnie niskich cenach.

Czy producenci wypowiedzą wojnę fałszerzom? Pozostaje nam obserwować rynek, niemniej jednak bardzo dobrze, że AnTuTu przeprowadziło badanie tego typu. Dzięki temu znamy skalę zjawiska.


Źródło: AnTuTu

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD