Smartfony SONY 2018 – wyciekły zdjęcia modeli

NEWS
Opublikowane: Styczeń 4, 2018 2018-01-16T15:56:47+00:00

Do sieci wyciekły zdjęcia nowych smartfonów Sony Xperia, których premiery możemy spodziewać się w 2018 roku. Jesteśmy tuż przed targami CES, więc możemy się spodziewać w najbliższym czasie oficjalnej zapowiedzi producenta.

Sony Xperia XA2 i XA2 Ultra – specyfikacja

W sieci ukazały się modele CAD, na podstawie których przygotowano rendery Sony Xperia XA2 Ultra i Xperii L2. Materiały pokrywają się z innymi wyciekami prasowymi jakie pojawiły się w minionym tygodniu. Wiemy, że model Xperia XA2 będzie następcą modelu XA1 Ultra z ekranem Full HD 5,2 cala, Snapdragonem 630 oraz 32 GB pamięci podręcznej.

W przypadku aparatu, główna soczewka ma pracować z matrycą 21 Mpix i mieć możliwość nagrywania video w 4K. Przedni aparat z 8 Mpix nie będzie odbiegał od tego co widzieliśmy już w wersji XA1 Ultra. Systemem operacyjnym XA2 będzie oczywiście Android Oreo, który od początku tego roku wprowadzany jest już na pokłady flagowców Nota 8 oraz iPhonów X.

Wersja smartfona Xperia XA2 Ultra wyróżniać się będzie powiększoną bryłą z wyświetlaczem 6 cali Full HD. Większy model zaoferuje większą ilość pamięci (64 GB), lepszy ram (4 GB) oraz podwójny aparat.

Xperia L2 – tańsze rozwiązanie dla fanów marki

Kolejna odsłona wersji Xperia L będzie tańszym następcą modelu L1, który mieliśmy okazję recenzować na naszym portalu (sprawdź recenzję). 5,2 cala wraz z rozdzielczością 720p i snapdragonem 630 na pokładzie. Więcej szczegółów o podzespołach modelu na razie jest niewiadomych. Nie otrzyma on najnowszej aktualizacji systemu Android.

Sony w nadchodzącym roku zaprezentuje modele, które zerwą z dotychczasowym designem prezentowanym we flagowych modelach. Czy odchudzenie ramek pozwoli zyskać przychylność fanów. Doświadczenie pokazuje, że wszyscy producenci, którzy zdecydowali się na taki krok zostali bardzo ciepło przyjęci. Rok 2018 wprowadzi w wielu firmach, bardzo pożądany powiew świeżości.

A na jaki model Ty czekasz? Czy nowe podejście Sony do designu spodoba się fanom? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.