Ocena redakcji: 7.8

Zalety

 • + Solidne wykonanie
 • + Dobry Bass
 • + Tłumienie hałasu
 • + Rozsądna cena
 • + Bardzo długi czas pracy

Wady

 • - Przytłumione partie wokalne

SONY MDRXB950N1 B – recenzja słuchawek Bluetooth z extra bassem i redukcją hałasu

RTV
Opublikowane: Maj 30, 2017 2018-01-12T14:44:50+00:00

Szukasz słuchawek bezprzewodowych Bluetooth, które pozwolą Ci odciąć się od świata i nawet w wielkim tłumie ludzi odnaleźć spokój w dźwiękach muzyki? Sony MDRXB950N1 to doskonała propozycja słuchawek z niesamowitym systemem extra bass oraz z technologią Noise Canceling.


Sony MDRXB950N1 – dane techniczne

 • Typ słuchawek: Zamknięte, dynamiczne
 • Przetwornik akustyczny: 40 mm, kopułkowa
 • Pasmo przenoszenia (Hz): 20-20 000Hz (ZASILANIE WŁĄCZONE) (połączenie przewodowe)
 • Regulacja głośności: Tak
 • Typ przewodu: Odłączany, jednostronny
 • Długość przewodu: Ok. 1,2 m (dołączony przewód słuchawkowy)
 • Wtyk: Kątowa wtyczka mini stereo (dołączony przewód słuchawkowy)
 • Czas pracy: Maks. 22 godziny (eliminacja hałasu: WŁ)
 • Czas ładowania: Około 7 godzin
 • Technologia Beat Response Control: Otaczające ucho
 • Waga: Około 290 g (bez przewodu)

Wykonanie

Słuchawki SONY MDRXB950N1 w wersji czarnej, to doskonały przykład kunsztu wykonania oraz jak na markę SONY, niewygórowanej ceny. Recenzowany model jest następcą modelu MDR-XB950BT, który obecny jest na rynku już od dłuższego czasu. Seria słuchawek MDR XB950 dostępna jest w wariantach N1 i B1, gdzie wersja oznaczona jako B1 nie posiada systemu aktywnej redukcji szumu.

dane-techniczne-sluchawek-bezprzewodowych-bluetooth-mdr-xb950n1b

Szkielet urządzenia wykonano z metalu, dzięki czemu słuchawki są lekkie, jednak nie sprawiają wrażenia kruchych i delikatnych – to solidny sprzęt. Zewnętrzną stronę pokryto wytrzymałym plastikiem o delikatnie chropowatej teksturze, która zapobiega osadzaniu się smug oraz zarysowań. Nauszniki wykonano z grubej gąbki pokrytej miękką skórką i muszę przyznać, że dzięki dobremu dopasowaniu nauszników do małżowiny usznej, nawet bez włączonego trybu NC słuchawki potrafią nieźle wygłuszyć całe otoczenie. Całość oczywiście możemy złożyć tak, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca w plecaku. Widać, że SONY implementuje rozwiązania z innych modeli słuchawek premium jak chociażby MDR-1000X, o których pisaliśmy w poprzednich miesiącach.

Przeczytaj recenzję słuchawek bezprzewodowych Bluetooth SONY MDR – 1000X – tutaj

Na każdym z nauszników znajdziemy zestaw przycisków pozwalających zmieniać lub przewijać piosenki, odbierać połączenia głosowe oraz przyciski uruchamiające funkcję Noise Canceling.

Muzyka w miejskiej dżungli

Słuchawki w prosty sposób łączą się z urządzeniami mobilnymi za pomocą modułu Bluetooth lub NFC, co bardzo ułatwia parowanie. Wystarczy przyłożyć smartfon do słuchawek i gotowe, możemy cieszyć się ulubioną muzyką. Dzięki SONY MDRXB950N1B możemy również w bardzo wygodny sposób odbierać połączenia telefoniczne. Głos rozmówcy jest wyraźny i pozbawiony szumów, najczęściej nasz rozmówca raczej nie zauważy faktu, że korzystamy z zestawu słuchawek – tak przynajmniej było w moim przypadku.

opinie-uzytkownikow-sluchawek-bluetooth-sony

Przejdźmy jednak do muzyki i możliwości modelu w odtwarzaniu utworów. To co spodobało mi się najbardziej to funkcja EXTRA BASS. SONY projektując model ewidentnie chciał dostosować się do mocniejszych brzmień. Wstawki perkusyjne oraz uderzenia mają wielką moc, nawet bez uruchamiania funkcji EB. Podczas oglądania filmu każda eksplozja lub wystrzał da nam wrażenie, jakby akcja działa się tuż obok nas. Elementy wokalne mogą przez bass być czasami przytłoczone, jednak SONY szybko wypuścił na rynek aplikację, która rozwiązuje ten problem. Specjalna aplikacja „headphones” wyświetla stan naładowania słuchawek, poziom bassu oraz pozwala na jego regulację. Możemy również korzystać z przygotowanych ustawień basowych dla różnych gatunków muzycznych. Ustawienia aplikacji zapisują się i przenoszą na inne urządzenia, nawet jeśli na naszym smartfonie aplikacja nie jest zawsze uruchomiona.

ustawienia-sluchawek-sony-mdr

Jeśli więc dla filmów ustawię odpowiedni poziom bassu, to po podłączeniu z laptopem, ustawienia nadal będą aktualne. To spore ułatwienie i ciekawe rozwiązanie, które bardzo przypadło mi do gustu. Mam nadzieję, że coraz więcej producentów słuchawek będzie sięgać po tego typu rozwiązanie. Prosta aplikacja, która pozwala Ci zarządzać słuchawkami, bez konieczności ciągłej pracy aplikacji w tle to wielkie udogodnienie.

Jak natomiast sprawuje się system Noise Cancelling? Bardzo dobrze, oczywiście nie jest to poziom jaki możemy zaobserwować we wspomnianym wcześniej modelu MDR – 1000X jednak to w dalszym ciągu doskonałe wyciszenie. W zgiełku wielkiego miasta gdy idziemy drogą lub znajdujemy się w centrum handlowym, możemy się za pomocą jednego kliknięcia przenieść do prywatnej sali koncertowej.

22 godziny zabawy

Ostatnim ciekawym aspektem o którym warto wspomnieć to czas pracy baterii. Model SONY MDRXB950N1B to urządzenie, które wytrzyma aż 22 godziny ciągłej pracy (z włączonym trybem NC i EB), co jest czasem absolutnie rewelacyjnym. Większość słuchawek, a nawet głośników bezprzewodowych oferuje kilkanaście (ok 15) godzin pracy, więc liczba 22 definitywnie zrobiła na mnie wrażenie. Jeśli wyłączymy tryb NC możemy wydłużyć czas pracy urządzenia do 24 godzin. Pełne naładowanie urządzenia zajmuje ok 7 godzin.

SONY MDRXB950N1B gości na rynku również w bardzo dobrej cenie. Obecnie słuchawki można nabyć za ok 800 złotych. Dzięki temu, słuchawki są urządzeniem godnym polecenia dla każdego miłośnika solidnego grania. Jeśli nie chcesz wydawać większych pieniędzy na modele pokroju MDR-1000X, to model MDRXB950N1B jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.
Zapraszam do śledzenia naszych recenzji na naszym Facebooku, Youtubie, Instagramie i wielu innych.

EAN: 4548736046405
Zdjęcia: SONY


Ocena redakcji: 7.8

Zalety

 • + Solidne wykonanie
 • + Dobry Bass
 • + Tłumienie hałasu
 • + Rozsądna cena
 • + Bardzo długi czas pracy

Wady

 • - Przytłumione partie wokalne
Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.