SONY Xperia XZ oraz XZs z Androidem Oreo

NEWS
Opublikowane: Grudzień 31, 2017 2018-01-11T16:13:52+00:00

Wszyscy posiadacze smartfona Xperia XZ oraz XZs z pewnością ucieszą się na wiadomość, że jako jedni z pierwszych będą mogli cieszyć się najnowszą aktualizacją systemu Android do wersji Oreo. Aktualizacja będzie udostępniana stopniowo do kolejnych grup telefonów.

Co wprowadzi aktualizacja Oreo do Xperii XZ?

Smartfony Sony działają w oparciu o system android wraz zakładką systemową od producenta. Czas na wprowadzenie najnowszej aktualizacji firma wykorzystała na usprawnienie swoich modyfikacji. Wraz z aktualizacją oprogramowania pojawi się funkcja przypomnień, która informować nas będzie o niedokończonych zdaniach w wiadomościach tekstowych, mailach w folderze roboczym etc.

CZY XPERIA XZ PREMIUM JEST WARTA TWOICH PIENIĘDZY? – SPRAWDŹ

Skróty do aplikacji również otrzymają dodatkowe funkcje. Teraz po przytrzymaniu palcem, wyświetlą nam się nowe opcje do wyboru. Największą zmianą jest naszym zdaniem usprawnienie Xperia Actions, która teraz w lepszy sposób będzie sugerować optymalne ustawienia telefonu bazując na naszych akcjach.

Co Google zmienił w Androidzie Oreo?

Jedną z ciekawszych nowości od Google jest funkcja Picture-in-picture, która pozwoli nam minimalizować klipy video do niewielkich kwadracików, które unosić się będą nad reszta interfejsu. Nowością są też kropki symbolizujące nowe powiadomienia przy skrócie z aplikacją.

Funkcja Smart Lock auto uzupełni formularze w aplikacjach rozpozna adresy zamieszkania, łącza internetowe, numery telefonów czy adresy e-mail. To z pewnością ułatwi użytkownikom kopiowanie wycinków tekstu.

Nowa aktualizacja uczyni nasz smartfon szybszym, bezpieczniejszym, a dzięki nowym emotkom, fani social media będą mogli lepiej wyrażać siebie w kontaktach ze znajomymi.
Aktualizacja Androida zapowiada się ciekawie, pochwalcie się opiniowicze. Czy znaleźliście się w gronie tych, którzy już mogą cieszyć się najnowszą aktualizacją?

SPRAWDŹ NASZ MATERIAŁ O XPERII XZ PREMIUM

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.