Sony zamyka 2017 ze słabą sprzedażą smartfonów

NEWS
Opublikowane: Luty 2, 2018 2018-02-21T12:27:18+00:00

Sprzedaż smartfonów Sony w ostatnim kwartale 2017 roku nie była najwyższa. Firma musi w najbliższym czasie zweryfikować swoje założenia na 2018 rok. Czy wprowadzenie nowych modeli na rynek pozwoli odbić się ku lepszym wynikom finansowym?

Trudny start w 2018

Japoński gigant musi zweryfikować prognozy roczne, zarówno pod względem dostarczonej ilości smarfonów, jak i faktycznego zysku. Sony jest jednym
z największych gigantów na rynku, a segment sprzedaży smartfonów to jedna z głównych gałęzi, w których się realizuje.

Sony bardzo optymistycznie założyło, że w roku 2017 sprzeda ponad 15,5 miliona urządzeń. Jednak najnowsze dane wskazują, że mogą temu zadaniu nie sprostać. Należy nadmienić, że rok fiskalny dla SONY kończy się 31 marca, dlatego dział mobilny ma jeszcze trochę czasu przed podsumowaniem rocznym. Porównując dane z roku 2016 z rokiem 2017 widać 22-procentowy spadek sprzedaży, który naszym zdaniem jest wywołany premierą flagowca od Apple oraz Samsunga Note8.

Konkurencja nie śpi

Firma Tima Cooka w ostatnim kwartale 2017 roku działała bardzo prężnie z wypuszczeniem na rynek iPhone’a X, co odbiło się echem w wynikach finansowych SONY. Inwestorów może zaniepokoić fakt, że przez spadek sprzedaży japońskiej marki, przychód operacyjny skurczył się aż o 25%, do kwoty 15,8 mld jenów. Jednak Sony nie zasypuje gruszek w popiele.

Firma zapowiedziała premierę nowego flagowca Xperia XZ Pro, która ma mieć miejsce na targach WMC w Barcelonie. W styczniu uruchomiono sprzedaż modeli Xperii XA2 oraz XA2 ultra, które również mogą znacząco podnieść wynik finansowy firmy.

Jednak czy to wystarczy, by zamknąć rok z wynikiem dodatnim? Czy waszym zdaniem, SONY ma czym konkurować na rynku mobilnym z Samsungiem lub Apple? Swoją opinią podzielcie się w komentarzach.

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD