Ocena redakcji: 8,5

Zalety

  • + jakość obrazu i dźwięku
  • + przeglądarka internetowa
  • + cena

Wady

  • - brak systemu Android TV

Telewizor SONY KDL-43WE750 – recenzja dobrego telewizora

Sony
Opublikowane: Listopad 16, 2017 2018-01-12T14:30:07+00:00

Chociaż firma Sony przyzwyczaiła nas do tego, że pozostaje niemal bezkonkurencyjna jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny, wcale nie gorzej radzi sobie w sferze smartfonów oraz telewizorów. Stawiając na produkt tej marki możemy mieć pewność, że jakość obrazu i dźwięku nas nie zawiodą. Stąd właśnie nasz dzisiejszy wybór. Przeczytajcie: Sony KDL-43WE750 – recenzja dobrego telewizora.

Dane techniczne

Klasa energetyczna: A+
Smart TV: Android TV
Ekran: 49 cali, LED, rozdzielczość FullHD 1920 x 1080, odświeżanie 50 Hz
Obraz – dodatkowe technologie: X-Reality PRO, Advanced Contrast Enhancer, TRILUMINOS Display, Live Colour
Dźwięk: system dźwięku przestrzennego, 2 x 5 W, 2 głośniki
Dźwięk – dodatkowe technologie: AVL, DTS, S-Master, głośnik Clear Phase, Dolby Audio, ClearAudio+
Interfejs: 2 x HDMI, 2 x USB, 1 x EURO, 1 x Ethernet, cyfrowe wejście optyczne, złącze CI, wyjście słuchawkowe
Wymiary i waga: 1096 x 694 x 252 mm, 12 kg

Telewizor SONY KDL-43WE750

Podczas gdy na rynku trwa zacięta walka między telewizorami oferującymi rozdzielczość 4K, Sony w 2017 roku stawia na stare dobre FullHD. Innowacja w telewizorze KDL-43WE750 polega na wykorzystaniu technologii HDR, która do tej pory znajdowała zastosowanie wyłącznie w urządzeniach z UltraHD. Dzięki High Dynamic Range zostają zachowane wszelkie detale, które do tej pory znikały w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach. W efekcie, na telewizorze o przekątnej ekranu 49 cali otrzymujemy niezwykle czysty, szczegółowy i dynamiczny obraz, wspierany przez technologię Triluminos. Dodatkowe kolory sprawiają, że wszelkie barwy i cienie są dużo lepiej odwzorowywane. Funkcja X-Reality PRO z kolei, redukuje zakłócenia, by obraz był bardziej płynny i zawierał więcej tekstur.

TUTAJ NASZA RECENZJA TELEWIZORA SONY BRAVIA 55XE9005:

Dźwięk z wyższej klasy

Pod względem dźwięku Sony również zawiesiło poprzeczkę bardzo wysoko, jak na tę półką cenową ( ok. 3 tys. zł). System dźwięku przestrzennego sprawia, że dobiega nas ze wszystkich stron, a dzięki trybowi ClearAudio+ mamy wrażenie, że jest jeszcze bardziej realistyczny, nawet jeśli zmienimy źródło nagrania. Telewizor Sony odczyta pliki z dysku twardego, nagra je również poprzez USB. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików ( WAV, MP3, WMA, JPEG itd.), więc bez problemu odtworzymy je potem na innym urządzeniu. Miejsca również prędko nam nie zabraknie, bo do dyspozycji mamy aż 4 GB pamięci telewizora. Na tym nie koniec zabawy. Mimo tego, że Sony KDL-42WE750 jest telewizorem FullHD, producenci postanowili go ( z dobrym skutkiem) wyposażyć w przeglądarkę internetową. I chociaż nie obsługuje systemu Android TV, a Sony Smart TV 2017, to i tak radzi sobie doskonale. Obsługa jest prosta i bardzo intuicyjna, nawet dla kogoś, kto po raz pierwszy steruje internetowymi funkcjami z poziomu telewizora.

Telewizor SONY KDL-43WE750 – recenzja dobrego telewizora

Telewizor SONY KDL-43WE750 – recenzja dobrego telewizora

Przykład modelu KDL-43WE750 pokazuje, że ślepe podążanie za nowymi technologiami ( i płacenie za nie) to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Dlatego właśnie warto wykorzystać potencjał telewizora Sony i osobiście sprawdzić, na jak wysokim poziomie znajduje się jakość obrazu i dźwięku, którą oferuje. My czujemy się przekonani.

Wasza ocena

Ocena redakcji: 8,5

Zalety

  • + jakość obrazu i dźwięku
  • + przeglądarka internetowa
  • + cena

Wady

  • - brak systemu Android TV
Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.