Ocena redakcji: 7

Zalety

  • + Duża powierzchnia pracy
  • + Dodatkowa funkcja - Force Click
  • + Akumulator wielokrotnego ładowania

Wady

  • - Wysoka cena
  • - Nieuniwersalny

Magic Trackpad 2 – do czego przydaje się gładzik Apple?

AKCESORIA DO TABLETÓW
Opublikowane: Czerwiec 18, 2017 2018-01-12T14:43:00+00:00

Jak obsługiwać komputer przy pomocy kilku gestów? Odpowiedź na to pytanie przygotowała marka Apple, prezentując nowy model słynnego gładzika – Magic Trackpad 2. Porównanie do poprzednika obnaża wiele ciekawych zmian. Kompatybilne z wszystkimi laptopami Mac, urządzenie oferuje nam szeroką gamę udogodnień. Oprócz jakości i ciekawych rozwiązań w górę poszła jednak również jego cena, ponieważ Magic Trackpad 2 jest prawie dwa razy droższy niż jedynka. Czy rzeczywiście warto wydać na niego 629zł? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Design i charakterystyka

Magic Trackpad 2 jest niższy i węższy niż jego poprzednik. Wszystko dzięki temu, że Apple sprytnie pozbawił go standardowych baterii AA. Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy, który naładować można nawet w dwie godziny. Według producenta takie ładowanie wystarczy na miesiąc użytkowania. Na uwagę zasługuje również większa powierzchnia pracy.
Gładzik jest bezprzewodowy, niech nie zdziwi Was zatem fakt, że w pudełku znajduje się kabel. Jest on niezbędny podczas konfiguracji. Potem ze sprzętu korzystać możemy wygodnie za pomocą Bluetootha.

Sterowanie gestem

Wszystkie opcje dotykowe, które znamy z poprzedniej wersji Magic Trackpada, łącznie z funkcją Force Click dostępną w najnowszych laptopach Mac, znajdziemy również w opisywanym gładziku. Sami zadecydować możemy, które z nich najbardziej nam się przydadzą i powinny być aktywne.

Szybkie wskazówki dla tych, którzy nie korzystali z wcześniejszej wersji trackpada:

– przewijanie stron odbywa się za pomocą przesuwania dwóch palców po powierzchni gładzika
– przybliżanie palców działa na zasadzie zoomu
– stuknięcie palcem w powierzchnię gładzika jest równe kliknięciu
– stuknięcie dwoma palcami to kliknięcie prawym przyciskiem myszki
– przesuwanie palcami po gładziku aktywuje dodatkowe funkcje

Nowością jest wspomniany wcześniej Force Click, który został zaprezentowany wcześniej w komputerach MacBook Pro. Na czym właściwie polega? Jeżeli stukniemy palcem w gładzik, zareaguje on jak na kliknięcie. Jeśli jednak naciśniemy mocniej, to, zależnie od zastosowanej aplikacji, funkcja gestu się zmieni. Pozwoli nam to między innymi na podgląd linków w przeglądarce Safari lub szybkie otwarcie okna słownika lub Wikipedii, by móc sprawdzić wybrany wyraz, a to tylko jedne z wielu możliwości, jakie daje nam ta funkcja. Jeśli nie znajdujemy dla niej zastosowania w swojej pracy, możemy ją dezaktywować.

Mamy również opcję regulacji siły, na jaką zareaguje gładzik. Przycisk Force Click nie jest jednak uniwersalny. Nie będzie działał między innymi w przeglądarce Chrome.

SPRAWDŹ TAKŻE NASZĄ OPINIĘ O POWERBANKU SAMSUNGA:

Magic Trackpad 2 – podsumowanie

Magic Trackpad 2 jest godnym zastępcą jedynki. To, co najbardziej go wyróżnia to opisany wyżej Force Click, który może mieć wiele zastosowań. Aby go w pełni wykorzystać, warto zapoznać się jednak dokładnie z jego możliwościami.

Dodatkowym udogodnieniem jest też na pewno akumulator wielokrotnego ładowania. Kiedy gładzik się rozładuje, nie musimy biec do sklepu lub szukać baterii AA. Wystarczy podpiąć go do portu USB za pomocą dołączonego do zestawu kabla.

Wadą jest niestety cena. Za urządzenie zapłacić trzeba bowiem 629zł. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się zatem, czy ta wznowiona wersja rzeczywiście nam się przyda. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, my też jesteśmy na tak.

Magic Trackpad 2
EAN: 888462075275
Kod producenta: MJ2R2ZM/A

Wasza ocena

Ocena redakcji: 7

Zalety

  • + Duża powierzchnia pracy
  • + Dodatkowa funkcja - Force Click
  • + Akumulator wielokrotnego ładowania

Wady

  • - Wysoka cena
  • - Nieuniwersalny
Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD