Jak odkamienić parownicę Karcher?

AGD
Opublikowane: Luty 28, 2018 2018-04-19T15:25:01+00:00

Z użytkowaniem parownicy wiąże się spora ulga w codziennych porządkach. To pewnie dlatego coraz częściej kupujemy tego typu sprzęt. Trzeba jednak pamiętać, że – jak każde urządzenie korzystające z wody – może wymagać czyszczenia. Jak odkamienić parownicę Karcher? Odpowiadamy!

Skąd kamień w parownicy?

Choć to pytanie wydaje się banalne, często słyszymy, że u kogoś kamień w parownicy pojawia się znacznie szybciej i w większych ilościach niż gdzie indziej. Dzieje się tak z powodu twardości wody, czyli innymi słowy zawartości kationów wapnia i magnezu (a także żelazu i manganu). Im większe stężenie wymienionych pierwiastków, tym twardsza woda, a co za tym idzie – bardziej problematyczna.

Woda o wysokim współczynniku twardości nawilża różne powierzchnie o wiele słabiej, w związku z czym konieczne jest użycie większej ilości mydła lub detergentów w przypadku, gdy używamy tej wody do mycia podłóg lub innych powierzchni.

Twarda woda powoduje również problemy techniczne, ponieważ gdy ją podgrzewamy, osadza się tzw. kamień kotłowy, który może negatywnie wpłynąć na wydajność naszego sprzętu do czyszczenia.
gdzie  kupić karcher sc1?

Jak odkamienić parownicę Karcher?

Czas przejść do meritum – w końcu właśnie po to czytacie ten tekst! Rozwiązanie jest bardzo proste, choć będzie wymagać dokupienia specjalnego środka do odkamieniania. Tak zwane bio-odwapniacze występują w postaci pałeczek, które należy umieścić w zbiorniku z wodą na dłuższy czas. Na przykład na całą noc. Rano wystarczy wylać wodę i już! Parownica jest gotowa do działania!

Liczbę pałeczek należy dostosować do pojemności zbiornika:

  • Zbiornik o pojemności do 0,5 l – 1 pałeczka
  • Zbiornik o pojemności 0,5 l – 1 l – 1 lub 2 pałeczki
  • Zbiornik o pojemności 1 – 1,5 l – 2 pałeczki
  • Zbiornik o pojemności powyżej 1,5 l – 3 pałeczki

Jedno opakowanie odkamieniacza w pałeczkach Karcher kosztuje około 50 złotych i zawiera 9 pałeczek. Przy zbiorniku, jaki posiada na przykład parownica Karcher SC 4, oznacza to, że wystarczy na aż dziewięć użyć! Tak czy inaczej nie będziemy musieli kupować odkamieniacza co miesiąc czy dwa. Podstawą do zachowania parownicy w dobrym stanie technicznym jest bowiem…

gdzie kupić karcher sc4?

Profilaktyka

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – ta stara prawda znajduje swoje zastosowanie także w przypadku sprzętów AGD. Aby uniknąć konieczności częstego stosowania odkamieniacza powinniśmy po prostu przepłukiwać bojler po kilku cyklach (najlepiej trzech). Im częściej będziemy go czyścić domowymi sposobami, tym rzadziej zajdzie potrzeba odkamieniania. Parownice Karcher cechują się długą żywotnością, należy jednak im w tym pomóc.

Ta sama zasada dotyczy także czajników elektrycznych, pralek czy ekspresów do kawy – wyczyszczenie ich raz na jakiś czas pozwoli cieszyć się dłużej ich użytecznością, a w razie problemów z zalegającym kamieniem możemy użyć pałeczek odkamieniających. Są one uniwersalne i na pewno nie zaszkodzą naszym sprzętom.

Czyszczenie bez przeszkód

Skoro już wiecie, jak odkamienić parownicę Karcher, wystarczy szybko przywrócić jej pełną sprawność i wrócić do domowych porządków bez nieprzyjemnych niespodzianek. Jeśli zastosujecie się do naszych porad, z pewnością będziecie mogli korzystać z udogodnień parownicy jeszcze przez długie lata.

Wasza ocena

Gra na gitarze, komputerze, konsoli, smartfonie, w piłkę nożną i w gry planszowe. Wszelkie formy wirtualnej (i nie tylko) rozrywki są jego specjalnością i pasją. Spory między Xboksem a PlayStation rozstrzyga rzutem monetą, a później i tak siada do peceta. Wieczorami wciąż wspomina Windows Phone 8.1, katuje Królestwo Rhodoków w Mount & Blade: Warband albo spaceruje po Górniczej Dolinie.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD