Sony MHC V77 – przenośny głośnik z możliwością miksowania muzyki

AUDIO
Zaktualizowane: Wrzesień 4, 2017

Nowy przenośny głośnik Sony MHC V77 to prawdziwa gratka dla osób, które lubią muzyczne imprezy w domu czy ogrodzie. Takie nagłośnienie i duża moc sprzętu pozwolą stworzyć klubowy lub festiwalowy nastrój bez większego wysiłku. Możliwość wygodnego przenoszenia, wbudowane oświetlenie, bezprzewodowa łączność i mocniejszy bas to tylko niektóre z jego zalet. Czy spełni oczekiwania największych imprezowiczów? Oto nasza opinia!

 

Dane techniczne

 • Obsługiwane nośniki: DVD, CD
 • Wzmacnianie basu: Mega Bass
 • Korektor dźwięku: tak
 • Dolby Digital: tak
 • Dostępne wejścia / wyjścia: analogowe wejście audio, analogowe wyjście audio, wyjście HDMI, kompozytowe wyjście wideo, port USB, wyjście na przedni głośnik, wejście mikrofonu, gniazdo Ethernet
 • Odbierany zakres: FM tak, AM nie
 • Funkcja RDS: tak
 • Wymiary głośnika (SxWxG): Głośnik wysokotonowy: 2 x 4 cm, głośnik tonów średnich: 2 x 12 cm, Subwoofer: 1 x 25 cm
 • Wymiary jednostki centralnej (SxWxG): 34,0 × 92,4 × 37,8 cm
 • Pobór mocy w trybie czuwania: 0,3 W

Modelowa jakość dźwięku

Dobrej jakości dźwięk to zasługa systemu interpolacji Sony DSEE (Digital Sound Enhancing Engine), który poprawia brzmienie muzyki z plików poddanych kompresji. Nie bez znaczenia jest również kodek LDAC – technologia audio, wspierająca jakość nagrania podczas strumieniowej transmisji Bluetooth.

 

Muzyczna wygoda

Przenośny głośnik Sony MHC V77 został stworzony do tego, żeby ułatwić nam zorganizowanie nawet najbardziej szalonej imprezy. Jakie są najważniejsze udogodnienia?

– Przesyłanie dźwięku w transmisji strumieniowej za pośrednictwem Wi-Fi pozwala na korzystanie z nagrań znajdujących się na komputerze lub domowym serwerze multimedialnym.

– Dzięki wbudowanemu urządzeniu Chromecast jesteśmy w stanie przesyłać muzykę z aplikacji dostępnych na naszych osobistych urządzeniach wprost do głośnika.

– System jest kompatybilny ze Spotify Connect, przez co mamy stały dostęp do wszystkich ulubionych list odtwarzania i możemy z łatwością przenieść je na głośnik.

– Głośnik łączyć można również z innymi kompatybilnymi urządzeniami, aby ta sama muzyka mogła być puszczana w różnych pomieszczeniach. Pozwala na to funkcja bezprzewodowa Wireless Multi-room.

– Sprzęt zaopatrzony jest w kółka i uchwyt, które ułatwiają jego przemieszczanie.

– Wejście HDMI umożliwia połączenie z telewizorem, dzięki czemu oglądane przez nas filmy lub koncerty zachwycą czystym, świetnej jakości dźwiękiem.

– Dzięki technologiom NFC i Bluetooth możemy całkowicie zrezygnować z kabli i skorzystać ze strumieniowej transmisji nagrań.

– Urządzenie zaopatrzone jest również w port USB, przez co w łatwy sposób połączyć możemy je ze smartfonem, tabletem lub komputerem.

 

Impreza czas start!

W głośniku Sony MHC V77 spodobały nam się nie tylko udoskonalone aspekty techniczne, ale i ciekawe opcje urozmaicenia zabawy. Możliwość podłączenia go do telewizora, dwa wejścia mikrofonowe i efekty dźwiękowe będą doskonałą pomocą przy zorganizowaniu wspólnego karaoke.

Dzięki kolorowemu oświetleniu, które zsynchronizować możemy z muzyką, poczujemy się jak na prawdziwej dyskotece, na której nie może też zabraknąć DJ-a. System obsługi gestami pozwala dowolnie sterować oświetleniem, efektami muzycznymi i wyborem utworów.

Dodatkowymi zaletami głośnika jest odporność na zachlapanie i kurz. Nie trzeba się zatem martwić rozlanym drinkiem czy zabrudzeniami. Z urządzenia można także słuchać radia.

glosnik przenosny sony

 

Bez wad?

Nie doszukaliśmy się wad dotyczących kwestii technicznych. Głośnik sprawdzi się na domówkach i małych, prywatnych imprezach plenerowych. Nie będzie jednak idealny podczas większych uroczystości, które odbywają się na zewnątrz lub w obszernych pomieszczeniach.

Niektórych razić może jego toporny wygląd i dość duży rozmiar. Podczas imprezy z pewnością będzie rzucał się w oczy, co nie musi być jednak jego wadą – kwestia gustu. Weźmy to jednak pod uwagę, bo będziemy musieli znaleźć dla niego miejsce również na co dzień.

Sony MHC V77
Kod producenta: MHC-V7D

Wasza ocena

Zalety

 • + Świetna jakość dźwięku
 • + Szereg udogodnień (Wi-Fi, Bluetooth, HDMI itp.)
 • + Dodatkowe atrakcje podczas zabawy

Wady

 • - Toporny wygląd
 • - Wielkość i waga
Podróżuje, robi zdjęcia, uprawia sporty, więc najchętniej recenzuje sprzęty i akcesoria fotograficzne oraz gadżety sportowe. Fotografuje w biegu z najnowszym smartwatchem na ręce, a odkrywając nowe zakątki świata, odkrywa również najnowsze technologie.