Samsung Galaxy Note 8 – pierwsze wrażenia

NEWS
Opublikowane: Wrzesień 11, 2017 2018-01-12T14:36:15+00:00

Dziś omówimy pierwsze wrażenia, jakie wywołał w naszej redakcji najnowszy SAMSUNG Galaxy Note 8. Model tyle co wrócił z premiery w Nowym Jorku, dlatego tym bardziej jest nam miło, że możemy się podzielić z Wami naszymi spostrzeżeniami. Co więc zawiera zestaw, w którym Note 8 do nas trafił?Gdzie kupić samsunga Note 8?


Czy Samsung Note 8 wybuchnie?

Producent nie stara się odcinać od porażki poprzedniej wersji Note 7, która, za sprawą swojej niesławnej baterii, była powodem lawiny zwrotów i odszkodowań. Koreański gigant nie spoczął na laurach – po sukcesie sprzedażowym modeli S8 i S8+ przyszła kolej na kolejnego przedstawiciela rodziny Note. Samsung Galaxy Note 8 trafił do nas w podobnym opakowaniu, co Galaxy S8 oraz jego poprzednicy. Wewnątrz opakowania znajduje się smartfon oraz kilka dodatków, niezbędnych do prawidłowego korzystania z urządzenia.

ZESTAW SAMSUNG GALAXY NOTE 8 ZAWIERA:

CO ZAWIERA ZESTAW GALAXY NOTE 8?

 • Smartfon
 • Kabel USB
 • Zestaw słuchawkowy
 • Szpilkę do wyjmowania karty SIM
 • Zasilacz sieciowy z gniazdem USB
 • Adapter microUSB
 • Złącze USB z końcówką USB – C
 • Końcówki rysika
 • Pęsetę
 • Instrukcję obsługi / kartę gwarancyjną

Galaxy Note 8 wygląda dobrze?

To, co rzuca się w oczy po wzięciu modelu do ręki, to piękna bezramkowa konstrukcja. Ostatnio testowaliśmy dla Was kilka modeli różnych smartfonów i muszę przyznać, że samsungowy design wyróżnia się na ich tle. Ekran Super AMOLED o przekątnej 6,3 cali styka się z mocno zarysowaną ramką boczną wykonaną z metalu, dzięki której urządzenie pewnie leży w dłoni. Plecki również wykonano ze stopu metalu, co jest ciekawym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę inne flagowce ze szkłem na tylnej obudowie. Gdy po raz pierwszy sięgnąłem po Galaxy S8, miałem wrażenie kruchości urządzenia, jakby telefon mógł mi w każdej chwili wypaść z ręki – w Note 8 to uczucie znika, co przy smartfonie tych rozmiarów jest dużym plusem.

SAMSUNG NOTE 8 JAKI WYŚWIETLACZ?

Na ramce rozmieszczono przyciski funkcyjne do sterowania głośnością, do aktywowania aplikacji Bixby oraz przycisk wybudzania / uruchamiania urządzenia. Oprócz tego znajdziemy wielofunkcyjne złącze USB – C, kieszeń na karty SIM lub karty pamięci, głośnik oraz wejście mini jack (dziś nie każdy smartfon posiada takie wejście). Samsung Galaxy Note 8 ma klasę wodoodporności I68, dlatego powinien być odporny na kurz oraz umożliwiać zanurzenie.

samsung note wejście mini jack i usb

Z przodu, obok aparatu przedniego, umieszczono diodę LED do skanowania tęczówki oraz aparat do jej rozpoznawania. Na ten moment nie wiem, jak nowy flagowiec radzi sobie z tą funkcją, ale pamiętam, że ominięcie zabezpieczeń w poprzednich odsłonach Galaxy S8 pokonano w kilka dni po premierze. Czy tak będzie i w tym przypadku?

Z tyłu obudowy obok podwójnego aparatu fotograficznego umieszczono czujnik tętna oraz czujnik odcisków palców. Podobne rozwiązanie stosowano w Honorze 8.

Adaptery

Zestaw ma kilka ciekawych dodatków. Pierwszym z nich jest adapter micro USB, który pozwala nam podpinać inne urządzenia starszej generacji z wtyczką microUSB. Modele flagowców ostatnich lat wprowadziły nowy typ wielofunkcyjnych gniazd USB i starsze urządzenia mogą mieć dzisiaj problem z kompatybilnością gniazd. Dodanie adaptera ułatwia sprawę. Adapter USB z końcówką USB – C również jest dobrym dodatkiem, dzięki któremu z łatwością połączymy smartfon z komputerem lub innym urządzeniem.

Rysik –S Pen

Niewielki rysik dołączony do zestawu, jest sprytnie schowany w obudowie smartfona – wyciągamy go za pomocą wciśnięcia. Rysik to narzędzie bardzo precyzyjne. Samsung Note 8 ma bardzo duży wyświetlacz, dlatego będziemy po niego sięgać dość często. Po początkowym uruchomieniu modelu, test rysika był jednym z pierwszych, jakie wykonałem i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Podstawowe funkcje przypisane rysikowi, wyświetlają się ekranie zaraz po jego wyjęciu.
rysik s-pen funkcje samsung note 8
Możemy m.in:

 • Wykonać notatkę odręczną
 • Zastosować inteligentny wybór
 • Pisać po ekranie
 • Tworzyć wiadomości odręczne
 • Korzystać z precyzyjnego tłumacza
 • Przejść do trybu Bixby Vision (aplikacji)

W trakcie pierwszego korzystania z rysika zauważyłem, że bardzo precyzyjnie reaguje na dotyk oraz siłę nacisku. Rozwiązanie to sprawdzało się szczególnie dobrze, gdy wybierałem tryb dzielonego ekranu.

Kiedy recenzja Note 8?

Pierwsze materiały postaramy się dostarczyć Wam w nadchodzącym tygodniu. Na naszym kanale YT oraz pozostałych profilach ukażą się fotografie oraz filmy z naszych testów, dlatego gorąco zapraszam do śledzenia kolejnych publikacji.
samsung note 8 aparat tylni test

Samsung Galaxy Note 8 – pierwsze wrażenia pozytywne?

Biorąc do ręki najnowszego flagowca z Korei czujemy, że trzymamy nie byle jaki sprzęt. Dużym plusem jest piękne wykonanie smartfona oraz dołączenie przemyślanych dodatków do zestawu. Jak model sprawdzi się w praktyce i czy okaże się wart swojej ceny, napiszemy w naszej recenzji.


Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.
Opinie RTV AGD