Sharp zapowiedział smartfon z najcieńszymi ramkami na świecie

NEWS
Opublikowane: Grudzień 18, 2017 2018-01-10T09:57:38+00:00

Wyścig zbrojeń w branży smartfonów trwa. Sharp zapowiedział, że jest na końcowym etapie prac nad smartfonem, którego ekran ma wypełnić aż 90% powierzchni przedniej ściany. To znacznie więcej niż w przypadku iPhona X, Samsung Galaxy Note8 czy Xiaomi Mix 2. Czy taki pomysł okaże się funkcjonalny w praktyce?

Sharp wraca na rynek smartfonów

Sharp jako producent był jednym z pierwszych, który dostrzegł potencjał w cienkich ekranach. Niestety w ostatnim czasie firma postawiła na rozwój innych gałęzi przemysłu elektronicznego spychając smartfony na dalszy plan. Według ostatnich zapowiedzi firma ma jednak powrócić do produkcji smartfonów i wejść ponownie w rynek europejski z nowymi modelami już na początku 2018 roku.

Co do samego projektu smartfona o super cienkich ramkach, to na ten moment nie podano zbyt wiele informacji. Wiemy, że model ma posiadać na przedniej tafli wyświetlacz zajmujący 90% powierzchni. Skoro sam producent zakłada, że model prześcignie inne flagowe rozwiązania, to można zakładać topowych podzespołów.


Idealny smartfon bez ramek – praktyczne zastosowanie

Największe pytanie jednak rodzi się w dyskusji wśród internautów, gdzie główne pytanie brzmi: Czy taki smartfon ma rację bytu? Jako recenzent urządzeń rozumiem ten kierunek działań. Zwłaszcza, że aktywność marki Sharp na rynku smartfonów jest ostatnio znikoma. Oczywiście idealny smartfon „bezramkowy”, którego przód stanowi wyłącznie wyświetlacz. Wydaje się być bardzo niepraktycznym dla użytkownika pomysłem. Skoro wyświetlacz stanowiłby całość przedniej tafli to zakładam, że częstym zjawiskiem byłoby przypadkowe klikanie w elementy, których wcale aktywować nie chcielibyśmy.

CZY WIESZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWY HUAWEI NOVA 2S?

Czy użytkownicy własnie tego chcą?

Na pytanie, czy taki smartfon wzbudzi zainteresowanie fanów, otrzymamy odpowiedź na początku 2018 roku. Czy waszym zdaniem Sharp ma szansę zaprezentować rozwiązanie lepsze od najnowszych flagowców marek takich jak Samsung, Apple lub Huawei? Weź udział w ankiecie i podziel się swoimi spostrzeżeniami w ankiecie poniżej.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zapraszam Cię do subskrybcji naszego kanału na YouTubie. Nowe odcinki pojawiają się co tydzień.

Wasza ocena

Muzyka i kino to jego pasja. Jeśli szukacie specjalisty od dobrego sprzętu audio-video, to nie mogliście lepiej trafić. Jego teksty na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Filmowe wykształcenie wykorzystywane jest przez redakcję podczas produkcji filmów.