Czy można czyścić płytę indukcyjną płynem do szyb?

PORADY
Opublikowane: Maj 7, 2018 2018-05-07T15:42:35+00:00

Płyty indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim dobrze się prezentują i są w wielu przypadkach bardziej wydajne od swoich gazowych odpowiedników. Podobnie jak inne sprzęty, płyty indukcyjne nie są odporne na zabrudzenia. W najnowszym artykule obalamy mit mówiący – płyty indukcyjnej nie można czyścić płynem do szyb.


Przede wszystkim zapoznaj się z instrukcją obsługi

W sieci można się spotkać z pytaniami, dotyczącymi czyszczenia płyty indukcyjnej. Zanim zdecydujemy się je zadać, zajrzyjmy najpierw do instrukcji obsługi, którą otrzymujemy wraz z zakupionym modelem płyty. Powinniśmy tam znaleźć wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w tym informację jakich środków powinniśmy użyć i jak przygotować płytę do czyszczenia.

ile kosztuje płyta indukcyjna samsung NZ84J9770EK?

Jak czyścimy płytę indukcyjną

By pozbyć się zabrudzeń z płyty, możemy skorzystać z płynu do mycia naczyń, płynu do okien i innych środków, przeznaczonych do czyszczenia powierzchni szklanych. Do czyszczenia płyty najlepiej nada się gąbka lub miękka ścierka z mikrofibry, w ten sposób unikniemy ryzyka zarysowania powierzchni szklanej.

CZYTAJ TAKŻE – Jaką parownicę KARCHER wybrać?

Najpierw pozbądźmy się wierzchniej warstwy kurzu, który lubi przylegać do tafli płyty. Następnie po dodaniu odpowiedniego środka czyszczącego polerujemy całą powierzchnię. Jeśli nasza płyta posiada zaschnięte plamy z wcześniejszego gotowania to przed spryskaniem całości warto płytę przeczyścić wilgotną szmatką. Płytę indukcyjną należy czyścić często, w test sposób zachowamy jej piękny wygląd na długie lata.

gdzie kupić płytę indukcyjną SAMSUNG NZ64K7757BK?

Co w przypadku zaschniętego brudu?

Jeśli nie czyściliśmy płyty na bieżąco i zebrało się na niej trochę brudu, sprawa może odrobinę się skomplikować. W takim przypadku czyścimy płytę, tak jak wcześniej było to opisane. Jeżeli brud nie ustąpić w ten sposób, powtarzamy czynność do uzyskania zamierzonego skutku. Może zdarzyć się, że zabrudzenia mimo wszystko nie będą chciały zniknąć z powierzchni. Możemy wtedy skorzystać ze specjalnej skrobaczki do płyt. Jej koszt wynosi od 10 do 20 zł. Uważajmy jednak, by nie zarysować powierzchni. Aby uzyskać ładny połysk płyty indukcyjnej, możemy skorzystać z płynu do szyb albo wody z octem. W obu przypadkach pozbędziemy się smug i nadamy powierzchni ładny połysk. By uniknąć czasochłonnej pracy pamiętajmy, żeby czyścić powierzchnie płyty indukcyjne przynajmniej raz dziennie.

JAK DOBRAĆ EKONOMICZNĄ ZMYWARKĘ? – PORADNIK

Czy nasza porada była dla Ciebie użyteczna, a może chciałbyś przedstawić swój sposób na czyszczenie płyt indukcyjnych? Podziel się z nami swoim zdaniem w komentarzu! Zapraszamy także, do przeczytania innych naszych artykułów.

Wasza ocena

Kulinaria oraz poradniki to jej wielkie miłości. Testerka najnowszych rozwiązań AGD, która nie boi się wyrażać krytycznych uwag. Prywatnie lubi spędzać czas w objęciach muzyki ze starych winylowych płyt. Do powierzonych urządzeń podchodzi z należytą pieczołowitością, sprawdzając każdą dostępną funkcje. Wie, co to spalony i jak do niego nie dopuścić. Smartfony i tablety nie wzbudzają w niej takiej ekscytacji jak możliwości sprawdzenia w terenie nowego obiektywu, dlatego najczęściej teksty pisze poza murami biura.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD