Pralko-suszarka – czy warto kupić?

PRALKI I SUSZARKI
Opublikowane: Kwiecień 30, 2018 2018-05-07T15:42:59+00:00

Pralko-suszarka łączy w sobie dwie funkcje – pierze i suszy, niwelując potrzebę dokupywania dwóch osobnych urządzeń. Czy ta opcja jest jednak bardziej oszczędną i warto się na nią zdecydować, czy może lepiej jest postawić na dwa osobne urządzenia? W artykule przyjrzymy się wszystkim „za” i „przeciw”.


Pralko-suszarka – na co zwrócić uwagę?

Pralko-suszarka, tak jak wszystkie urządzenia AGD, posiada klasy informujące nas o efektywności swojego działania jak i o tym, jak bardzo dane urządzenie jest energooszczędne. W przypadku połączenia dwóch funkcjonalności w jedno mamy do czynienia z:

  • Klasą efektywności energetycznej – oznacza ilość zużytego prądu.
  • Klasą efektywności prania – innymi słowy jest to skuteczność prania. Informuje nas o tym, jak czyste będą ubrania.
  • Klasą efektywności wirowania – jest to skuteczność odwirowania wody z prania.

Zalety pralko-suszarek

Pralko suszarki przede wszystkim oszczędzają dość sporo przestrzeni. Nie trzeba martwić się o rozwieszanie ciuchów po całym mieszkaniu, czy też o gospodarowanie dodatkowego miejsca na osobną suszarkę. Dodatkowo, są idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i rodzin wielodzietnych. W końcu ile razy zdarza się, że dziecko potrzebuje ubrania na „teraz”, a leży ono na samym spodzie brudownika? Pralko-suszarki sprawią, że do godziny dany element stylizacji będzie gotowy do ponownego użytku. Co więcej, zakupienie jednego sprzętu jest o wiele oszczędniejsze od wydania pieniędzy na dwa osobne urządzenia.


ZOBACZ NASZĄ RECENZJĘ PRALKI ADDWASH SAMSUNG WW12K8412OW

Minusy pralko-suszarek

Pralko-suszarki zużywają nieco więcej wody i prądu. Dzieje się tak ze względu na potrzebę wygospodarowania ich podwójnej ilości – osobnej do suszenia i osobnej do prania. Koszt utrzymania takiego urządzenia nie jest zatrważająco wysoki, ale trzeba liczyć się z tym, że rachunki za prąd i wodę nieco bardziej uszczuplą nasz portfel.

ile kosztuje pralko suszarka samsung?

Pralko-suszarka czy pralka i suszarka?

Sprzęt, którego potrzebujesz, jest uzależniony od twoich indywidualnych predyspozycji. Pralka i suszarka będą cechować się z początkiem większą ceną. Dodatkowo, zabiorą sporo miejsca w Twoim mieszkaniu, a Ty będziesz musiał przypilnować, aby w odpowiednim momencie przeładować pranie do wysuszenia. Dwa osobne urządzenia w dłuższej perspektywie zużywają jednak mniej energii i wody, niż całościowa pralko-suszarka. Chcąc dokonać zakupu, musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej liczy się dla Ciebie przestrzeń i oszczędność czasu, czy też mniejszy rachunek do opłacenia.

Pralko-suszarka Samsung wd90j6410aw

Samsung jest powszechnie poważaną marką w branży RTV oraz AGD. W przypadku produkcji pralko-suszarek również nie odstaje w tyle od konkurencji. Model WD90J4610AW posiada najwyższą klasą efektywności, prania oraz wirowania. Ponadto, jest idealnym urządzeniem dla osób wiecznie zabieganych – program szybkiego prania sprawia, że ubranie jest gotowe do założenia już w 15 minut. Pralko-suszarka marki Samsung posiada jeszcze jedną wyjątkową funkcję – program Eco Bubble™, który pierze ubrania w niskiej temperaturze, oszczędzając energię, a więc co za tym idzie – jest dużo tańsza w utrzymaniu od innych produktów dostępnych na rynku.

Jeśli spodobał Ci się najnowszy poradnik, nie zapomnij zostawić po sobie komentarza. Przeczytaj także pozostałe artykuły na naszym portalu.

Wasza ocena

Fotograf z wieloletnim doświadczeniem. W swoim Atelier sprawdzała możliwości dziesiątek aparatów. Wie, że na dobrym obiektywie nie można oszczędzać. Od niedawna odkrywa możliwości fotograficzne smartfonów i coraz bardziej przekonuje się do aparatów kompaktowych. Jej prace często można zobaczyć na konkursach fotograficznych. Czasy poza biurem spędza w sposób bardzo aktywny, zimą są to narty natomiast latem wyrusza z plecakiem w długie wędrówki po górach.

Szanowny Czytelniku!

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). W związku z tym chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na przetwarzanie Twoich danych i poinformować Cię o zasadach, na jakich będzie się to odbywało od 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Opinie RTV AGD (własność Mediamass).

W jakim celu będziemy przetwarzać Twoje dane?

  • pomiary statystyczne - chcemy wiedzieć ile osób odwiedza naszą stronę
  • marketing – chcemy dostarczać Ci lepiej dopasowane treści reklamowe
  • do świadczenia usług drogą elektroniczną – chcemy udostępniać Ci coraz lepsze usługi

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych osobowych jest portal Opinie RTV AGD będący własnością Mediamass.

Komu możemy przekazywać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą to być podmioty przetwarzające dane na zlecenie portalu Opinie RTV AGD np: firmy zajmujące się marketingiem lub podwykonawcy usług. Twoje dane mogą być też udostępnione organom prawa o ile otrzymamy stosowną notę prawną.

Twoje prawa w stosunku do danych osobowych?

Masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo dostępu do nich lub sprostowania.

Celem portalu Opinie RTV AGD jest dostarczanie czytelnikom ciekawych treści dotyczących branży elektroniki użytkowej. Twoje dane pomogą nam w lepszym zarządzaniu portalem oraz pozwolą nam dostarczać Ci treści redakcyjne adekwatne do Twoich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Zespół Opinie RTV AGD